Türkmen Dağı Düştü Düşecek!

29 Ocak 2016, Cuma - 13:34

Rus uçaklarının ağır bombardımanı ve İran'ın binlerce milis desteğiyle Türkmen Dağı'nda ilerleyen Suriye ordusu, bölgedeki yüzlerce yıllık Türk varlığına son vermek için saldırılarını artırdı.

 

Topraklarını savunan Türkmenler ise İhlas Haber Ajansı (İHA) aracılığıyla Müslüman alemine ve Türk yetkililere seslendi. Türkmenlerin sözcüsü, "Uçaklara keleşle, tanklara el bombasıyla saldırıyoruz." dedi.

Cepheden İHA’ya gönderdikleri video ile verdikleri mücadeleyi anlatan Türkmenlerin sözcükleri boğazında düğümlendi. Görüntülerde duygu dolu çağrıda bulunan Türkmenlerin seslenişi sırasında Rus uçaklarının attıkları bombaların sesinin duyulması dikkat çekti.

RUS UÇAKLARINA EL BOMBASIYLA SALDIRMAK ZORUNDA KALIYORUZ”

Hiçbir IŞİD'linin bulunmadığı bölgeyi bombalayan Rus uçaklarının bombaları ve tankları ile ellerinde silahla mücadele edemediklerine dikkat çeken Türkmenlerin sözcüsü, “Türkmen Dağları şu an biraz zor durumda, bazı imkansızlıklardan dolayı topraklarımızı yavaş yavaş, milim milim de olsa kaybediyoruz. Çünkü Rus uçağına keleşle, tanka el bombasıyla saldırmak zorunda kalıyoruz” dedi.

 

“BİZE MAKARNA, UN DEĞİL TEKNİK DONANIM GÖNDERİN”

Teknik donanımlarının zayıf olduğunu vurgulayan Türkmen sözcüsü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere devlet büyükleri ve iş adamlarına seslendi. Zor durumda olduklarının altını çizen Türkmen sözcü şunları söyledi: “Bize yardım eden herkese Allah rızası için seslenmek istiyorum. Bizlerin burada imkanı kabiliyeti yüksek ama teknik donanımımız zayıf. Bize yardım ederken makarna, un, şekerden ziyade teknik donanım, gece görüş, termal ve uçakları düşürebileceğimiz bazı malzemeler gerekiyor. Bize yardım ederken iyi düşünün. Bize termal gönderin, bize kanas gönderin, bize gece görüş gönderin. Biz kefere ile her türlü başa çıkarız. Bu imkana, bu yüreğe, bu imana sahibiz. Bize maddi olarak da yardım edebilirsiniz, inanın Türkmen Dağı şu an zor durumda.”

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki