Türkkan:Genel Başkan Meselesi Değil

Türkkan:Genel Başkan Meselesi Değil
09 Nisan 2016, Cumartesi - 11:59

MHP Kocaeli eski milletvekili Lütfü Türkkan, olağanüstü kurultay talebinin kabul edilmesiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

MHP Kocaeli eski milletvekili Lütfü Türkkan mahkeme talebini şu ifadelerle değerlendirdi: “Mahkemenin verdiği karar çok açık. 3 kişilik bir çağrı heyeti görevlendirildi. Bu heyet tüzük kurultayını toplayacak. İmza veren, kurultay çağrısı yapan, çağrının yerine gelmemesinden sonra mahkemeye başvuran adayların yaptığı çağrı mahkeme tarafından doğru bulunmuştur. Şimdi sıra tüzük kurultayında karar verecek olan MHP delegelerinde. Delegelerin seçimli kongre talepleri olursa genel başkanlık seçimi yapılacak.
 
GENEL BAŞKAN MESELESİ DEĞİL

Bence değişiklik talep edilmesi doğru bir meseleydi. Tüzük uygulanmalıydı. 62. madde oldukça açık. MHP’deki bu değişim talebi Türk siyaseti açısından önemli. Bugün karar verildikten sonra beni 30 kişi aradıysa, 25’i MHP’li değil. Domino etkisi yapacaktır bu değişim. Hatta şunu bile söyleyebilirim. Beni arayanların 7-8’i CHP vekiliydi. Türkiye’de siyaseti daraltmak için Ergenekon ve cemaatle devam eden bir alan daraltma çabası vardı. Sadece iktidarın kendi alanı mevcuttu. Bu değişim talebi dengeleri değiştirecektir. Sadece genel başkan meselesi olarak bakmamak gerekir bu konuya.”

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki