Türkkan: Gece Vali’yi uyandırırım

22 Nisan 2015, Çarşamba - 23:25

 

MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, gecenin kaçı olursa olsun vatandaştan gelen istek doğrultusunda Vali’yi uyandırıp meseleyi çözebileceğini belirtti

 

MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan sağlıkla ilgili her türlü sıkıntıda vatandaşların kendisine her saatte ulaşabileceğini söyledi. Türkkan, “Saat gecenin kaçı olursa olsun acil durumlarda hemşehrilerimiz beni haberdar edebilirler. Ben de Vali’yi gece uyandırırım” diye konuştu.

 

LÜTFÜ TÜRKKAN TÜM HIZIYLA SAHADA
MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan 7 Haziran milletvekilliği seçimleri için tekrar aday gösterilmesinin ardından çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Saha çalışmalarına başlayan Türkkan dün Çayırova’daydı. İlçeyi karış karış gezen Türkkan önce bazı muhtarları ve taksi esnafını ziyaret etti. Türkkan daha sonra MHP teşkilatının önemli isimlerinden biri olan Hamza Polat’ı geçirdiği rahatsızlık nedeniyle evinde ziyaret etti. MHP’li Lütfü Türkkan, Polat’ı Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde Nöroloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyeleri’nin katıldığı bir heyetin konsültasyonu için İstanbul’a gönderme sözü verdi.

 

DÜKKANLAR SİNEK AVLIYOR

Çayırova’da esnaf ziyaretleri de yapan Türkkan ilk kez dükkanları bu kadar boş gördüğüne dikkat çekti. Esnafın “Sinek avlıyoruz, kiralarımızı ödeyemiyoruz, borç içinde yüzüyoruz” yakınmalarıyla karşılaştı. Vatandaşlarla da konuşan Türkkan çay içti onlarla sohbet etti.

 

DERNEK ZİYARETİ
Türkkan’ın Çayırova’da son durağı Gümüşhane Kelkit Babakonağı Köyü Derneği’ydi, burada bir de konuşma yapan Türkkan önemli mesajlar verdi. Kocaeli’nin en önemli sorununun işsizlik olduğunu vurgulayan Türkkan, ikinci sorun olarak ulaşım sıkıntısını gösterdi. Kocaeli’nin ulaşım sorununu hala çözemediğini ifade eden Lütfü Türkkan, “Bunu çözmenin yolu ülkenin kaynaklarını peşkeş çekmemek, doğru yere aktarmak” dedi.

 

GEREKİRSE VALİ’Yİ UYANDIRIRIM
Türkkan, bölgesindeki insanların Kocaeli ile ilgili şikayetleriyle geçmişte de sık sık karşılaştığını ve dertlerine derman bulmaya çalıştığını ifade etti ve hastanede doktor bulamayan vatandaşı için acil durumlarda gerekirse Vali’yi uyandıracağını söyledi. Türkkan Vali’den yanıt alamazsa ertesi gün mutlaka Meclis’te konuyu sert şekilde gündeme getireceğini de ifade etti.
BİR YILDA MİLLETİ BORÇTAN KURTARACAĞIZ
Dernekteki konuşmasında Türkkan, ülke gündemine de değindi. Uzun bir süre sonunda TBMM’de kabul edilen İç Güvenlik Paketi’nin sakıncalarını bir de burada anlatan Türkkan, İktidar partisini eleştirdi “Mevcut iktidar emperyalist güçlere teslim olmuştur. İktidar sonunun ne olduğunu bilmeden bir yola girmiştir. Böyle devam ederlerse torunları bile bunlara hain der” dedi. MHP iktidarında 1 yıl içinde milleti borçtan kurtaracaklarını söyleyen Türkkan, kredi kartı faizlerinin büyük bölümünü sileceklerinin sözünü verdi.

 

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki