Türk Ocaklılar hakkını helal etmedi

11 Mayıs 2015, Pazartesi - 14:12

 

Kocaeli Üniversitesi’nde öğrenim gören Türk Ocaklı öğrenciler ile yaklaşan 7. Kitap Fuarı’nı ve 7. Cumhurbaşkanının ölümünü değerlendiren Türk Ocaklıları Kocaeli Şube başkanı ve şube yöneticileri , Kitap Fuarı’nda geçen sene yaptıkları başarılı hizmetlerinin ve Türk Yurdu yayınlarının okuyucuya ulaştırılması için bu yıl daha fazla çaba sarf edeceklerini söylediler

Seka Parkta düzenledikleri kahvaltıda bir araya gelen gençlere ocak yöneticiler Yrd. Doç. Tekin Yeken , Mahmut Ekmen , Osman Özmen , Gökmen Türengül Yılmaz Danacı ve Emre Denizbilgini eşlik etti. Fuara gelen herkesi C salonu numara 28 ‘deki İzmit Türk Ocağı standına davet eden Ocak Başkanı Yücel Alpay Demir gelen lise ve üniversite öğrencilerine dergi ve kitaplarımızı hediye edeceğiz dedi.

 

YÜCE MEVLADAN RAHMET DİLEMİYORUZ
Fuar ‘da standımıza hizmet etmesi için ilk etapta her güne 3 kişi olmak üzere 27 kardeşimizi görevlendirmiştik , öğrencilerimizden gelen yoğun istek üzerine fuarda her gün 6 öğrencimiz toplamda 54 öğrencimiz gelen ziyaretçilere ev sahipliği yapacak dedi. 1980 yılında önce ihtilalin olgunlaşması için süreci birkaç yıl önceden körükleyerek hazırlayan ardından yaptığı kanlı ihtilal ile ülkemizin okuyan , sorgulayan ve bilinçlenen bir dönemin Türk Gençliğini , siyasetçilerini ve aydınlarını idamlarla , hapislerle , sürgünlerle , işkencelerle heba eden 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren için maalesef tanırdık ama iyi bilmezdik , hakkımız var helal etmiyoruz , yüce mevladan rahmet dilemiyoruz , acısını hala yüreğimizde taşıdığımız ağabeylerimizin gencecik yaşta aramızdan ayrılmasının baş sebebidir , biz Allah’a havale ettik inşallah ahir hayatı hak ettiği gibi olacaktır diyerek , milletini bölen , ötekileştiren, uzlaştırmak yerine kavga ettirerek , hayalini kurduğu dikta yönetimini sürdüren hiçbir lider iyi duygularla anılmamıştır bundan sonrada anılmayacaktır dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki