Türk Ocakları Anayasa hazırlayacak

15 Şubat 2016, Pazartesi - 13:30

Türk Ocakları Kocaeli Şubesi, Türkiye gündeminde yer alan Yeni Anayasa konusunda bir çalışma yapacak. Türk Ocakları Yeni Anayasa’nın temel konuları hakkında bir çalışma yapacak

Geçtiğimiz iki yıl boyunca Milli Meselelere önemli hizmetler veren Kuvai Milliye ruhu taşıyan vatansever herkesi bir araya getiren Türk Ocakları Kocaeli şubesi,  ülkemizin içeride ve dışarıda yaşadığı sorunlara Türk Milliyetçiliği fikri içerisinde çözümler önererek bu alanda önemli bir ihtiyaca cevap vermişti. 10 ocak 2016 itibari ile Yücel Alpay Demir başkanlığında 2.kez genişleyerek görev alan yeni yönetim kurulu bir projelerini daha hayata geçirerek hukuk, siyaset ve eğitim alanlarında tecrübe ve kariyer sahibi Ocak üyelerinden oluşan  "Hars Heyetini" düzenledikleri ilk toplantı ile şube binalarında bir araya getirdi.

HARS HEYETİ OLUŞTURULDU

Akademisyen ve siyasetçinin öğretmenliğini yapmış olan Halil Özcan’ın getirildiği Hars Heyeti aylık düzenli yapacağı toplantılarda yerel ve genel siyasette görülen aksaklıklara çözüm önerilerinde bulunacak. İlk toplantıda gündeme alınan yapılması düşünülen yeni anayasa ile ilgili komisyon kurulmasına karar verildi.  Prof.Dr. Harun Demirkaya başkanlığında kurulan komisyonda akademisyen ve hukukçular görev yapacak. Hars heyeti bizim ufkumuzu genişletecek diyen şube başkanı Yücel Alpay Demir, ”Hepsi birbirinden kıymetli gerçek vatansever aydınlarımız, devletimizin dirliği ve milletimizin birliği için gayret ve çaba içerisinde olacaklar ” dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki