Türk Metal’den grev çağrısı

03 Aralık 2015, Perşembe - 12:26

Kocaeli Türk Metal Sendikası Başkanı Yakup Yıldız Kartepe’de faaliyet gösteren Dytech Fabrikası’nda 4 Aralık 2015 Cuma günü greve çıkacaklarını belirterek emekten yana olan herkesi greve davet etti

Kartepe’de kurulu olan Dytech Otomotiv Fabrikası’nda işçiler yetkili olan Türk Metal Sendikası’ndan istifa ederek Çelik İş Sendikası’na üye oldu. Toplam 670 işçinin bulunduğu fabrikada Türk Metal Sendikası’nın üye sayısı 15-20’ye kadar düşünce işveren sendika ile Toplu Sözleşme masasına oturmama kararı aldı. Yaşanan tüm bu olumsuzlukların ardından Türk Metal Sendikası 4 Aralık’ta greve çıkma kararı aldı.

ONURLU MÜCADELEYE DESTEK OLUN

Alınan grev kararı ile ilgili açıklama yapan Şube Başkanı Yakup Yıldız, “4 Aralık Cuma günü iş yerinde yasal olarak greve çıkıyoruz. Grev süresi boyunca greve katılan üyelerimizin mağduriyetlerini engellemek adına sendikamız greve katılanlara 1200 TL net grev ödeneği ödeyecektir. Tüm çalışanlarımızı 14 Mayıs’tan günümüze yaşananları dikkate alarak bu onurlu kutsal mücadeleye destek vermeye çağırıyoruz. Grevimiz çalışanlara ülkemize hayırlı olsun” dedi.

 ‘ÇELİK-İŞ İHANET ETTİ’

Yıldız konuşmasında, “4 Aralık Cuma günü iş yerinde yasal olarak greve çıkıyoruz. Grev süresi boyunca greve katılan üyelerimizin mağduriyetlerini engellemek adına sendikamız greve katılanlara 1200 TL net grev ödeneği ödeyecek. Tüm çalışanlarımızı 14 Mayıs’tan günümüze yaşananları dikkate alarak bu onurlu kutsal mücadeleye destek vermeye çağırıyoruz. Grevimiz çalışanlara ülkemize hayırlı olsun. Diğer sendikaya tehditle üye olan diğer işçiler de arkadaşlarımıza iştirak edeceklerdir. Uzlaşma sağlanana kadar grevde olacağız. Haklarımızı hukuk çerçevesinde arayacağız. “ dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki