Türk Kılıç Sanatı Kocaeli’de Can Bulacak

Türk Kılıç Sanatı Kocaeli’de Can Bulacak
24 Mayıs 2016, Salı - 13:18

Türk Kılıç Sanatı Yesüken’in 2016 yılı ilk semineri Kocaeli’de gerçekleştirilecek. 
Bu yıl altıncısı yapılacak olan Türk Kılıç Sanatı Yesüken semineri, İzmit Belediyesi Sarısu Gençlik Kampı’nda düzenlenecek. Seminer kapsamındaki dersler Talay Yabgu Nihat Yiğit tarafından verilecek. İstanbul BizsaD Alplık Okulu tarafından düzenlenecek olan seminerde Türk Kılıç Sanatı Yesüken’in Yılpagut programının son bölümü işlenecek. Seminere Türkiye’nin her yerinden alpların katılacağını belirten İstanbul BizsaD Alplık Okulu eğitmeni Boşkur-Tigin Mahmut Arslan, “Seminere Türkiye’nin bir çok ilinden arkadaşlarımız katılacak. Bu bölgenin fotoğrafları bile arkadaşlarımızı heyecanlandırdı. Ramazan ayının hemen öncesi olmasına rağmen katılım beklentimiz büyük. Böyle bir yerde seminer yapmak bizim büyük onur” dedi.
27 Mayıs Cuma günü başlayacak Yesüken semineri 29 Mayıs Pazar günü öğleden sonra tamamlanacak ve katılımcılara sertifika verilecek. Seminere, en büyük katılımın İstanbul’dan olması beklenirken, Elazığ, Sivas, Aydın, Ankara ve Karabük’den de katılım olması bekleniyor.

YESÜKEN NEDİR?
"Yesüken" sözcüğü, Orhun Türkçesi olup, "Yasaya bağlı, yasadan yana olan" anlamına gelir. Başka Türkçe lehçelerde aynı anlam "Yasagay, Yasuga, Yesüge" olarak da söylenmiştir.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki