Turizm Haftası kutlandı

15 Nisan 2015, Çarşamba - 16:09

 

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Turizm Haftası dolayısıyla Valilik önündeki Atatürk büstüne çelenk bıraktıktan sonran Vali yardımcısı Ekrem Eroğdan’ı ziyaret etti

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, ülkemizde en hızlı gelişen hizmet sektörleri arasında yer alan turizm konusunda farkındalığı artırmak, turizm bilincini oluşturmak, iç turizmi canlandırmak ve halkın turizm hareketlerine daha etkin katılımını sağlamak amacıyla her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası 39. yılında Valilik önündeki Atatürk büstüne çelenk bıraktı.

 
EŞSİZ İMKANLARIMIZ VAR
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende konuşan İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zamburkan, “Bugün dünyanın hızla gelişen hizmet sektörlerinin başında gelen turizm, yükselen refah seviyesi, seyahate ayrılan gelirin ve ulaşım imkanlarının artmasıyla birlikte dünyada büyük bir rekabet ortamı yaratmıştır. İlimiz kıyı turizmi yanı sıra, natif turizm türleri açısından da eşsiz imkanlara sahip bulunmaktadır” diye konuştu.

 
SANAYİNİN GÖLGESİNDE KALDI
Zamburkan ve ilimizdeki bazı otel yöneticilerinin çelenk sunumunun ardından Vali yardımcısı Ekrem Erdoğan’ı ziyaret etti. Gerçekleştirilen ziyarette Kocaeli’de çok güzel çalışmalar yapıldığını belirterek, “Kocaeli müzeleri, tarihi yerleri ve otelleriyle turizmin altyapısının oluşturmuştur” dedi. Vali yardımcısı Erdoğan ise, “Sanayi, Kocaeli’deki turizm potansiyelini gölgede bırakmıştır. Kocaeli’de böyle bir turizm potansiyeli olduğunu bilmiyordum. Böyle günlerde de bu alanların önemini ve değerini görüyoruz” açıklamasında bulundu.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki