Turancılar, terör saldırısına tepki gösterdiler

Turancılar, terör saldırısına tepki gösterdiler
14 Mart 2016, Pazartesi - 14:12

Turancı Hareket Platformu üyesi yaklaşık 30 kişilik grup dün akşam saatlerinde Ankara'da yaşanan terör saldırısının hemen akabinde tepki yürüyüşü gerçekleştirdi. Elinde meşaleler ve Türk bayrakları ile sessiz bir yürüyüş gerçekleştiren grup Sabri Yalım Parkı'nda basın açıklaması yaptı. Grup adına konuşan Turancı Hareket Platformu Kocaeli İl Başkanı Ömer Faruk Ayvazoğlu terör saldırısına tepki göstererek hükümeti istifaya davet etti Ayvazoğlu konuşmasında şunlara dikkat çekti:

TÜRK'TEN DAHA DEĞERLİ CANLAR

"Bir kaç saat önce Ankara'da Kızılay'ın göbeğinde patlayan bomba neticesinde insanlarımız yaşamını yitirdi. Bizler vatansever Türk gençleri olarak bu saldırıyı protesto etmek amacıyla toplandık. Ülkemizin en güvenli olması gereken yerinde, başkentinde yaşanan bombalı saldırı için bundan bir gün önce Amerikan makamları tarafından kendi vatandaşlarına dikkatli olmaları yönünde yapılan uyarılar artık bu ülkeden birilerinin canının Türk'ten daha değerli hale geldiğinin göstergesidir. Bizler bu saldırıya yayın yasağı getirilerek üstünün örtülmesini değil, bilgilerin kamuoyu ile paylaşılarak faillerinin adalete teslim edilmesini talep ediyoruz. Eğer ki bu ülkede görevi istihbarat toplamak ve güvenliği sağlamak olan makamlar görevlerini ifa edemiyorlar ise bir an önce istifa etmelidir. Türk Milleti hiç bir şekilde teröre alışmış bir toplum haline gelmemeli ve yaşananların hesabını faillerinden ve göz yumanlarından sormalıdır. Saldırıda yaşamını yitiren vatandaşlarımıza rahmet diliyor ve faillerin bir an önce cezalandırılmasını istiyoruz"

Grup basın açıklamasının ardından bir süre daha İzmit sokaklarında sessiz yürüyüş gerçekleştirerek Atsız Kültür Evi'ne geçti.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki