Turak başvursunu yaptı

AK Parti'nin Dilovası'nda önemli isimlerinden Yasin Turak, adaylık başvurusunu AK Parti Dilovası İlçe Başkanı İlhan Yıldırım'a sundu
13 Ekim 2013, Pazar - 18:30

.Dilovası AK Parti Dilovası İlçe Teşkilatında bir dönem başkan yardımcılığı görevini yürüten ve geçtiğimiz kongrede de mevcut Başkan İlhan Yıldırım'ın karşısına rakip olarak çıkan ancak Genel Merkezin İlhan Yıldırım'ın tekrar başkanlığa devam kararı alması sonrası aday olamayan, Yasin Turak, Dilovası Belediye Başkan aday adaylığı için başvuru yaptı. Dilovası İlçe Teşkilatı'nda düzenlenen basın açıklaması ile adaylık başvuru dosyasını İlçe Başkanı İlhan Yıldırım'a sunan Turak'ı eski Tavşancıl Belediye Başkanı Eşref Öner, dostları ve ailesi yalnız bırakmadı.

 

DEMOKRATİK HAKLARI

Turak'ın adaylık başvurusunu alan Dilovası İlçe Başkanı İlhan Yıldırım, "Ülkemiz seçim sürecine girmiş bulunmakta. Bununla birlikte ilçemizde de seçim hareketliliği başlamış ve partimizden aday adayı olmak isteyen arkadaşlarımızda demokratik haklarını kullanarak bu yarışta yerini almaya çalışmaktadırlar. Yasin kardeşimizin adaylık başvurusunu alacağız şimdi. Allah çıktığı yolda onu utandırmasın. Başarılarının devamını diliyorum.

BİRBİRİMİZİ KIRMAYALIM

Aday adaylarımızın birbirine olan saygı ve sevgileri bizleri mutlu ediyor. Tabi hali hazırda bir belediye başkanı kardeşimizde var. Onun da kendi takdiri vardır tabikii. Ben aday adayı olacak arkadaşlarımızdan öncelikle birbirimizi kırmadan dökmeden yarışı sürdürmelerini istiyorum. İlçe Teşkilatı olarak biz seçime hazırız. Kimsenin de şüphesi olmasın. Yine Kocaeli ortalamasının üzerinde oy alacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın."dedi.

İSTİŞARELERLE YOLA ÇIKTIK

İlçe Başkanı ilhan Yıldırım'ın ardından başvurusu ile ilgili olarak açıklamasını yapan AK Parti Dilovası Belediye Başkan Aday adayı Yasin Turak, "Yaklaşan yerel seçimler ile partimizin belirlediği seçim takvimi neticesinde aday adaylığı süreci başlamıştır. Bizde bu aday adaylığı sürecinde partyi büyüklerimizle, dostlarımızla, ailemizle yaptığımız istişareler doğrultusunda aday adaylığı yarışında herhangi bir sakınca olmadığı için başvurumuzu yapıyoruz. Bu işin bir ekip işi olduğunu biliyorum. Bu işi en iyi şekilde yapacağımı düşünerek yola çıktım.

BAŞBAKANIMIZA DESTEK İÇİN ÇIKTIK

Allah nasip ederse bizde üzerimize düşeni yapacağız. Büyük lider ile siyaset yapma heyecanı hepimizde var. Bizlerde 2023 hedefi olan büyük liderimize ne kadar katkı sunabilirizin hesabını yapmaktayız. Benim gibi tüm aday adayı arkadaşımızda bu heyecanla yola çıkmışlardır. Adaylık kime verilirse verilsin hepimiz birlik ve beraberlik içerisinde Başbakanımıza destek olacağız. Bu konuda söz veriyorum. Tabi adaylık bize nasip olursa da diğer arkadaşlarımdan da aynı tabloyu beklerim.

BİZLER AK PARTİLİYİZ

Bizler AK Partiliyiz. Bunun en büyük göstergesini ilçe kongresinde yaşadık. Malumunuz İlhan Yıldırım Başkanımızla bir yarışa girdik. Bu yarış neticesinde Genel Merkezimizin aldığı karar ile İlhan Yıldırım Başkanımızda devam kararı sonrası, bizde İlhan Başkanımız listesini yaptıktan sonra kendisini ziyaret ettik. Ve bundan sonra bize ne görev verirse emrinde olduğumuzu söyledik. Biz pazara kadar değil. Mezara kadar AK Partiliyiz."dedi.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki