Tüpraş’ta sonuç yok

08 Nisan 2015, Çarşamba - 23:59

 

 

 

Tüpraş’ta arabulucu sürecine giren toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde taraflar 7’nci oturumda da anlaşma sağlanmadı. Sendika ve işveren verdiği zam oranları revize edildi

Tüpraş’ta Türkiye genelinde 4 bin Kocaeli’de ise 1251 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesinin 7’inci oturumunda yine anlaşma sağlanmadı. Petrol-İş Sendikası Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıda işveren işçilerin ücretlerine ilk 6 ay verdiği yüzde 2,5 oranındaki zammı yüzde 4,5’e çıkartırken, sendika verdiği yüzde 17 oranındaki zam oranını yüzde 11’e düşürdü. Anlaşma sağlanmayan görüşmede 8’inci oturum Salı günü yapılacak.

SENDİKANIN TALEBİ KABUL EDİLMEDİ
Arabulucu sürecine giren toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde arabulucu atanmadan da görüşmeleri sürdüren taraflar sözleşmede kalan 4 madde üzerinde görüşmeleri sürdürdü. İşveren daha önce verdiği yüzde 2,5 oranındaki zam oranını yüzde 4,5’e çıkartırken, sendika yüzde 17 oranındaki zam teklifini ise yüzde 11’e indirdi. Sendikanın bayram tatili ve izin ücretleri ile ilgili talepleri de değerlendirildi ancak işveren tarafından kabul edilmedi. Görüşmede anlaşma sağlanmaması nedeniyle taraflar Arabulucu gözetiminde Salı günü bir araya gelecek.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki