TÜMTİS işçileri haklarını mahkemede arıyor

26 Ağustos 2015, Çarşamba - 14:21

TÜMTİS işçilerinin işe iade için TÜVTÜRK’e açtığı davanın görülmesine devam edildi, Kocaeli 5’nci İş Mahkemesinde görülen duruşmaya TÜVTÜRK vekili Avukat Savaş Yürük, TÜMTİS işçilerinin vekili Avukat Fevzi Saygılı ve işçiler katıldı.

Köseköy’de bulunan TÜVTÜRK araç muayene istasyonunda sendikalı oldukları gerekçesiyle işten atılan TÜMTİS işçilerinin işe iade için TÜVTÜRK’e açtığı davanın görülmesine devam edildi, Kocaeli 5’nci İş Mahkemesinde görülen duruşmaya TÜVTÜRK vekili Avukat Savaş Yürük, TÜMTİS işçilerinin vekili Avukat Fevzi Saygılı ve işçiler katıldı.

DURUŞMA 16 EKİM’E ERTELENDİ

Görülen duruşmada her iki tarafın da avukatları dilekçelerindeki savunmaları tekrarlayarak bir sonraki celsede dinlenmeleri için mahkemeye tanık isimleri sundu. Mahkeme heyeti tanıkların dinlenmesi ve beyanların incelenmesi için duruşmayı 16 Ekim saat 09.00’a erteledi. Duruşmaya katılan işçiler adliye önünde “direne direne kazanacağız”, “Sendikal hakkımız engellenemez” sloganları attılar.

ASLA PES ETMEYECEĞİZ

Gerçekleştirilen basın açıklamasını grup adına TÜMTİS sendikası üyesi Bayram Baştan yaptı Baştan, “Biz mücadelemizi bırakmadık ve uzun süredir istasyonlarda eylemlerimizi sürdüyoruz. İstasyonlara İzmit ve civarından çalıştıracak işçi bulamıyorlar. Vatandaşlar direnişimizin farkında. İstasyonlarda çalışan işçiler farklı illerden getiriliyor. Mücadelemizin hukuki süreci de başladı. Pes etmeyeceğiz” dediler. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki