TÜMSİAD‘DA ETKİLİ KONUŞMA VE BEDEN DİLİ SEMİNERİ

TÜMSİAD‘DA ETKİLİ KONUŞMA VE BEDEN DİLİ SEMİNERİ
05 Mart 2016, Cumartesi - 17:12

Tüm Sanayici Ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Gebze Şubesi “Etkili konuşma ve beden dili” konulu eğitim semineri düzenledi. Seminere TÜMSİAD üyeleri yoğun ilgi gösterdi.

Eski TRT spikeri Orhan Ertanhan tarafından verilen seminerde, konuşurken anlaşılırlık, hecelerde vurgulamalar,doğru telaffuz,harfleri yutmadan konuşma konuları üzerinde duruldu. Konuşurken yanlış anlamalara meydan vermemek için iyi düşünüp sonra konuşulması gerektiğini belirten Ertanhan,dünyanın her ülkesinde o ülkenin temel aksanı üzerinde belli bir takım kentlerin etkili olduğunu,bizim ülkemizde deen iyi Türkçenin konuşulduğu yerin İstanbul olduğunu ve İstanbul Türkçesi olarak lanse edildiğini, bunun yanında yöresel lehçelerin de her yörede farklı farklı olmak üzere kullanıldığını anlattı.

    TÜMSİAD Gebze Şube Başkanı Ensar Korkmaz seminerle ilgili yaptıkları açıklamada, bu yıl için planladıkları ve program takviminde belirttikleri etkinlikleri aksatmadan yürütmeye gayret edeceklerini belirtti. Seminer sonunda eski TRT spikeri Orhan Ertanhan’a TÜMSİAD Gebze Şube Başkanı Ensar Korkmaz tarafından plaket takdim edildi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki