Tümsiad Kobi Teşvikleri Semineri Düzenledi

Tümsiad Kobi Teşvikleri Semineri Düzenledi
22 Mayıs 2016, Pazar - 12:12

Tüm Sanayici Ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Gebze Şubesi “KOBİ Teşvikleri” konulu eğitim semineri düzenledi. Lamec Hotel’de yapılan seminere TÜMSİAD üyeleri ve TÜMSİAD’ da girişimcilik eğitimine katılıp sertifika almaya hak kazanan girişimciler yoğun katılım gösterdiler.

Seminer sunumu Eğitimci Ali İhsan AĞIR tarafından yapıldı. KOBİ proje destek programı kapsamında; projenin süresi, destek üst limitleri ve destek oranlarıyla ilgili detaylı bilgilerin anlatıldığı seminerde, girişimciler için de KOSGEB tarafından sağlanan destek kalemleriyle ilgili bilgiler verildi. KOSGEB desteklerinin ayrıntılı bir şekilde anlatıldığı ve katılımın yoğun olduğu seminer, TÜMSİAD üyeleri ve girişimcilerin sorularının yer aldığı bölüm ile sona erdi. Seminer sonunda Eğitimci Ali İhsan AĞIR’a TÜMSİAD Gebze Şube Başkanı Ensar KORKMAZ tarafından plaket takdim edildi.

GİRİŞİMCİLERE SERTİFİKALARI VERİLDİ

Program sonunda uygulamalı girişimcilik eğitimi kapsamında, eğitim alan kursiyerler için sertifika takdim töreni yapıldı. İki haftalık eğitim sonunda, eğitimini başarı ile tamamlayan kursiyerlerin sertifikaları TÜMSİAD Gebze Şube Başkanı Ensar KORKMAZ ve yönetim kurulu üyeleri tarafından takdim edildi. Başkan KORKMAZ, sertifika almaya hak kazanan ve yeni bir iş yeri açmak isteyen kursiyerlere hayırlı olsun temennisinde bulundu.

TÜMSİAD Gebze Şubesinde bugüne kadar on sekiz girişimcilik eğitimi gerçekleşti ve 540 girişimci adayı bu eğitimlere katılarak girişimciliğe ilk adımlarını atmış oldu. Bilindiği üzere girişimcilik sertifikasını alan ve kendi işyerini kurmak isteyen girişimcilerden iş fikri veya projesi kabul edilenlere KOSGEB tarafından 50.000 TL hibe ile 100.000 TL ye kadar da kredi desteği  sağlanıyor.

 

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki