TÜMSİAD İş Hukukunu anlattı!

24 Kasım 2015, Salı - 12:50

Tüm Sanayici Ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Gebze Şubesi tarafından “İş Hukukunda İşveren ve Çalışan Hak ve Sorumlulukları” konulu eğitim semineri düzenlendi.

Daha çok soru ve cevap şeklinde geçen seminere TÜMSİAD üyeleri yoğun ilgi gösterdi.

AV. FIRAT GÜLTEKİN ANLATTI

TÜMSİAD Gebze Şubesi kendi eğitim salonunda düzenlenen seminerin sunumu Avukat Fırat Gültekin tarafından yapıldı. Avukat Gültekin, seminerde iş hukuku ile ilgili işverenlerin bilmesi gereken önemli konuları detaylı ve örneklendirerek anlattı. Seminer konu içerikleri arasında; işçi-işveren arasındaki hukuki ilişkiler, sözleşme süreleri, hizmet akdi, işten çıkma süreçleri, asgari ücretin artırılması ve işverene getirdiği maliyetler, çalışan işçi sayısı, zimmet, işveren talimatlarının tebliğ biçimleri, hizmet sözleşmesinde yer alması gereken maddeler vb. detay konular yer aldı.

SEMİNERLER DEVAM EDECEK

TÜMSİAD Gebze Şube Başkanı Ensar Korkmaz, bu tür bilgilendirme seminer etkinliklerinin devam edeceğini, işadamları için önemli ve verimli buldukları konuları yönetim kurulunda istişare ederek nokta tespitler yapacaklarını ve bu önemli konuları eğitim semineri şeklinde belirli periyotlarla işleyeceklerini söyledi. Toplantılara katılım oranının kendilerini çok mutlu ettiğini de hatırlatan Başkan Korkmaz, bu tür etkinliklerin devamlılık periyodunun katılım oranıyla doğru orantılı olduğunu belirterek, seminer sunumunu yapan Avukat Fırat Gültekin’e ve toplantıya katılan tüm katılımcılara teşekkür ederek sözlerini tamamladı. Toplantı sonunda seminer sunumunu yapan Avukat Fırat Gültekin’e TÜMSİAD Gebze Şube Başkanı Ensar Korkmaz tarafından bir de plaket takdim edildi

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki