TÜMSİAD Dünyanın En Büyük Sanayi Fuarında

TÜMSİAD Dünyanın En Büyük Sanayi Fuarında
03 Mayıs 2016, Salı - 13:57

Tüm Sanayici Ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Gebze Şubesi çoğunluğu yönetim kurulundan oluşan heyetiyle Almanya’da bulunan Hannover Messe fuarına katıldı.

 

ABD Başkanı ve Almanya Başbakanı tarafından açılışı birlikte yapılan dünyanın en büyük sanayi fuarı olarak lanse edilen ve 60 ülkeden 5 binin üzerinde firmanın bir araya geldiği Hannover Messe fuarına Türkiye 137 katılımcı firma ile en çok katılım sağlayan 5.ülke oldu.

ENDÜSTRİ 4.0 İLE DİJİTAL TEKNOLOJİ

TÜMSİAD Gebze Şube Başkanı Ensar Korkmaz, Hannover fuarını uluslararası sanayi konusunda en büyük, en önemli ve en kapsamlı bir fuar olduğu için seçtiklerini söyledi. Dünyanın teknolojik alanda sürekli değişim içinde olduğunu, sanayide son devrim olarak lanse edilen Endüstri 4.0 ile akıllı teknolojilerin makinelerde kullanılması ve dijital teknoloji alanındaki inovasyonlarla yakalanan yeni trend içinde ülkemizin de yer alması gerektiğini anlattı. Türkiye’de sanayide üstün teknolojilerin üretilmesi, kullanılması, seri üretiminin yapılması, büyük pazarlarda tercih edilebilirlik noktasında önemli atılımların yapılabilmesi ve klasik teknolojilerin dışına çıkarak bilişim teknolojileri ile endüstrinin bir araya getirileceği düzeyin ulaşılabilirliği konusunun oldukça önemsenmesi gerektiğini belirtti. Başkan Korkmaz, programları içerisinde yer alan ve dünyanın önemli otomobil markalarından olan Volkswagen fabrikasını da ziyaret ettiklerini sözlerine ekledi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki