TÜBİTAK TEYDEB Destek Programları Semineri

28 Haziran 2015, Pazar - 14:18

Gebze Teknik Üniversitesi'nde düzenlenen seminere katılım yoğun oldu.

TÜBİTAK TEYDEB Destek Programları hakkında bilgilendirme semineri, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) ile Gebze Teknik Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi’nin (TTO) işbirliğinde Gebze Teknik Üniversitesi İşletme Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Araştırma, teknoloji geliştirme ve yenilikçilik faaliyetlerini desteklendiği TEYDEB (Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkanlığı) destek programları hakkında Bölgemizdeki farkındalığın artırılması ve bu sayede söz konusu destek programlarına dair Bölgedeki yararlanıcı tabanının genişletilmesinin amaçlandığı seminere ilgi yoğun oldu. Seminer, Doğu Marmara Bölgesi’nde faaliyet gösteren ve Ar-Ge projesi girişiminde yer almak isteyen veya diğer firmalara veya uzmanlara bilgi sağlayan;   Özel Sektör kuruluşu temsilcileri, Girişimciler, Danışmanlar/Danışman Şirketler, Akademisyenler, TTO personeli, Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici Şirketi personeli, Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü personeli olmak üzere toplam 94 kişinin katılımı ile gerçekleşti.

ÖNEMLİ BİLGİLER VERİLDİ
TEYDEB destek programları ve TEYDEB Projesi hazırlanmasına dair bilgiler, Gebze Teknik Üniversitesi akademisyenleri Prof. Dr. M. Hakan Hocaoğlu, Doç. Dr. Yusuf Sinan Akgül, Doç. Dr. İlyas Kandemir, Prof. Dr. Ahmet Yavuz Oral, Yrd. Doç. Dr. Yakup Genç ve Dr. İsmail Uzun tarafından aktarıldı. Programda ayrıca, MARKA uzmanlarından Hüseyin Özgür Ünsal, Avrupa Birliği çerçeve programlarından CIP ICT-PSP kapsamında desteklenen OASIS Projesi kapsamında geliştirilen “Yatırım Destek CRM Uygulaması INVPROM” hakkında kısa bir bilgilendirme sunumu da yapıldı.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki