Tren hattı 2016’de hizmette!

03 Kasım 2015, Salı - 14:28

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü Marmaray Bölge Müdürü Dr. Haluk İbrahim Özmen raylı sistemler hakkında açıklamalarda bulundu.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü Marmaray Bölge Müdürü Dr. Haluk İbrahim Özmen Gebze’yi de yakından ilgilendiren projelerle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kaynarca – Sabiha Gökçen Metro hatının 2018 yılında tamamlayacağını söyleyen Özmen, Pendik-Gebze arası tren hattının ise önümüzdeki yıl faaliyete geçeceğini dile getirdi. 

2018'DE TAMAMLANACAK

Mart 2015'te çalışmalarına başlanan Kaynarca -Sabiha Gökçen metro hattı Hastane, Şeyhli, Kurtköy ve havaalanı olmak üzere 4 istasyondan oluşacak. 28 Şubat 2018 yılında tamamlanması öngörülen metro hattı günlük 90 bin yolcuyu taşıyacak. Pendik tren garı istasyonu ve Viaport istasyonunun bütünleşmiş edilmesiyle Kaynarca-Sabiha Gökçen hattının günlük 140 bin yolcu taşıması öngörülüyor. Kaynarca – Sabiha Gökçen hattının tamamlanması ile birlikte Gebze’ye de metro çalışmaları başlamış olacak. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık daha önce yaptığı açıklamada Gebze metrosunun temelinin 2019’da atılmasının planlandığını dile getirmişti. 

PENDİK-GEBZE TREN HATTI 2016'DA HİZMETTE

Banliyö hatları ile ilgili bilgi veren Genel Müdür Özmen, 2016 yılının ilk aylarında Pendik-Gebze hattı; 2017 sonuna doğru da Pendik-Haydarpaşa hattının faaliyete geçeceğini bildirdi. Bu hatları açılması ile birlikte Halkalı'dan Gebze'ye kadar kesintisiz raylı ulaşım ağının olacağı kaydedildi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki