Trafik çilesi sürüyor

Ramazan Bayramı’nı İstanbul dışında geçirmek isteyenlerin oluşturduğu trafik, hem D-100 hem de TEM otoyolu Kocaeli kesiminde dün akşam saatlerinde başlayıp arife günü de devam etti
16 Temmuz 2015, Perşembe - 16:55

Her yıl 3 gün olan Ramazan Bayramı tatili, bu yıl arife günü verilen yarım gün tatilin birleştirilerek tam gün olması ile birlikte önceki günden itibaren başlamış oldu. Kısa da olsa bayram tatilini değerlendirmek ve tatili İstanbul dışında geçirmek isteyenler, önceki gün(Çarşamba) akşam saatlerinden itibaren yola çıktı. Önceki akşamdan itibaren başlayan trafik çilesi sabah saatlerinde devam etti.

OTOYOL BOŞ KALDI

Bayram Trafiğinde D-100 ve D-130 Karayolu üzerinde aşırı bir yüklenme ve sıkışıklık oluşurken, TEM Otoyolunda ise sadece il ve ilçelere giriş turnikelerinin bulunduğu noktalarda yoğunluk oluşması oldu. Genelde insanların pek çoğunun daha akıcı olduğunu düşünerek D-100 Karayolunu kullanması nedeniyle, Otoyol boş kaldı.

KUYRUKLAR OLUŞTU

Ankara’dan İstanbul yönüne ise trafik yok gibiydi. Her yıl TEM otoyolunda oluşan yoğunluğun yine oluştuğunu düşünen ve yakalanmak istemeyen birçok sürücü D-100 kara yolunu kullandı. Bu nedenle D-100 kara yolunda da trafik yoğunluğu oluştu. Özellikle kent merkezlerindeki trafik ışıkları nedeniyle kuyruklar oluşuyor.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki