CHP Darıca Belediye Başkan Adayı Yakup Törk ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Kaman, Darıca Küçük Sanayi Sitesi’nde emekçi işçilerle bir araya geldi.

Seçim çalışmalarına CHP ve İyi Parti’nin ittifak adayı olan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Kaman ile devam eden CHP Darıca Belediye Başkan Adayı Yakup Törk, Darıca Küçük Sanayi Sitesi’nde emekçi işçilerle bir araya geldi. İkiliye İYİ Parti Darıca İlçe Başkanı Özer Yıldız, CHP Darıca SKM Başkanı Ahmet Özmet ve İyi Parti Darıca SKM Başkanı Mustafa Demir de eşlik etti. Küçük sanayi sitesinde ilk olarak çalışan işçileri ziyaret eden Törk ve Kaman çalışmalar hakkında bilgi aldı. Daha sonra işçilerle bir toplantı yapan Törk ve Kaman, emekçi işçilerin sorun ve taleplerini dinledi.

KÜÇÜK SANAYİ AZ GELİYOR

Toplantıda ilk olarak Darıca Küçük Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yılmaz Serçe bir selamlama konuşması yaptı. Başkan Serçe’nin ardından CHP Darıca Belediye Başkan Adayı Yakup Törk bir konuşma yaparak, “Darıca Küçük Sanayi Sitesi sadece metal üzerine çalışıyor. Ahşap, oto sanayi gibi alanlarda ciddi anlamda Darıca’da bir sıkıntı yaşanıyor. Bu sorunları bilen bir kardeşiniz olarak buranın gelişmesi için çalışacağız. Darıca Küçük Sanayi Sitesi’nde doğalgaz yok. Göreve geldiğimizde yol bakımı, burada oluşan sanayi atıklarının bertaraf edilmesi, çevre düzenlenmesi ve ağaçlandırılmasının sözünü sizlere veriyorum.” dedi.

SORUNLARI BİLİYORUM

CHP Darıca Belediye Başkan Adayı Yakup Törk’ün ardından Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Kaman bir konuşma yaptı. Kaman, “Bizi burada ağırladığınız için hepinize teşekkür ederim. Ben de sizden birisiyim. Tıp fakültesi mezunuyum ama ortaokuldayken yaz aylarında pancar tarlalarında çalışırdım. Tarım sigortam olduğu için işçi emeklisi bir doktorum. Emekçiyim. Girmiş olduğum bazı projelerde sanayicilerimizle birebir temaslarımız ve görüşmelerimiz oldu. Sizlerin sorunlarını da yaşayarak gördüm. Sizlerin nasıl koşullar altında çalıştığınızı da bizzat biliyorum. Buraya gelip size cilalı laflar etmeyeceğiz. Sadece seçim zamanı sahada değil, göreve geldiğimizde de sizlerle bir arada olacağız. Sizin sorunlarınızı tespit ederek çözümler üreteceğiz. Sizlerin istekleri çerçevesinde projelerimizi şekillendirmek istiyoruz. İktidar partisi değiliz. İşimiz zor ama imkânsız değil. Sizlerden oy istemeden sizlerin isteklerinizi dinleyeceğiz” diye konuştu.