Topaca: Tazminatla tuvalet yaptıracağım

23 Mayıs 2015, Cumartesi - 20:18

Kocaeli eski Valisi Ercan Topaca, Cumhuriyet Gazetesi’nde, “Makam tuvaletini altınla kaplattırmış” haberi ile ilgili olarak yaptığı açıklamada haberin hiçbir şekilde gerçeği yansıtmadığını ve haberle ilgili gazeteye dava açıp kazanacağı para ile tuvalet yaptıracağını ifade etti

Cumhuriyet Gazetesi’nin Ercan Topaca ile ilgili yapmış olduğu haberde Topaca’nın Kocaeli Valisi olduğu dönemde makam tuvaletini altın kaplattırdığı iddiaları ve yayınladığı belgeler üzerine şu anda Hatay Valisi olan Topaca bir açıklamada bulundu. Haberin hiçbir şekilde gerçeği yansıtmadığını vurgulayan Topaca “Bu konu ortaya yeni çıkmış bir konu değil. Bundan 5 yıl önce de aynı konu ortaya atılmış ve tartışılmıştı. Bu haberin yeniden ısıtılarak servis edilmesinde kasıt var. O altın kaplama dedikleri tuvaleti, nereye gitseniz, hangi yapı markete baksanız bulunup kolayca alınabilecek bir şeydir. Verdikleri 752 bin lira rakamı ise sadece oda ve banyo tadilatına ödenen rakam değil, hükümet konağının tamamının tadilatına ödenen rakamdır. Zaten dedikleri gibi olsa en az 8 kilo altın kullanılması gerekir. O malzemeleri Ankara’da faaliyet gösteren Ristore adlı firmadan aldık” dedi.

 

OKUL TUVALETİ YAPTIRACAĞIM

Konu ile ilgili olarak 5 yıl öncede Yargıtay’da dava açıldığını belirten ve bu davanın kavuşturmaya yer olmadığı için düştüğünü anlatan Topaca “İddiayı ortaya atan özel idarede genel sekreter olmak isteyen ancak benim göreve atamadığım şahıs olduğunu düşünüyorduk. Kamuoyunun bu şekilde yanıltılması beni çok üzdü. Asılsız ve gerçekten uzak bu haber için öncelikle haberi yapan bu gazeteye tekzip göndereceğim ve ardından da hem gazeteye hem de haberi yapan muhabire yüklü bir tazminat davası açacağım. Kazanacağım parayla da yine Kocaeli’de ihtiyacı olan bir okulun tuvaletini yaptıracağım” şeklinde açıklamalarda bulundu.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki