Toltar, muhtarları dinledi

04 Şubat 2015, Çarşamba - 14:37

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, iki ayda bir gerçekleştirdiği muhtarlar toplantısının bir yenisini önceki gün Dilovası Belediyesi toplantı salonunda gerçekleştirdi.

 

SİZLERDE MAHALLELERİNİZİN BELEDİYE BAŞKANISINIZ

Dilovası’nda bulunan 12 Mahalle muhtarlarının katıldığı toplantının açılış konuşmasını yapan Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, “Göreve geldiğimiz günden bu güne çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Tabi bu çalışmalarımızı yaparken, ilçemizde bulunan STK’larımızın ve muhtarlarımızın önerilerini de dikkate almak istiyoruz. Bizler kadar muhtarlarımız da halkımızın oylarıyla göreve gelmiştir. Sizlerin de bizim gibi gayesi halkının mutlu olduğu, yaşanılabilir bir kent oluşturmaktır. Sizlerde mahallelerinizin belediye başkanlarısınızdır.” dedi.

 

ÖNCELİKLİ SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN ÇALIŞTIK

Göreve geldiği günden bu yana yapılan hizmetleri muhtarlara tek tek anlatan Başkan Toltar, “Alt yapı, üst yapı, park bahçeler alanında çok sayıda hizmet ettik. Göreve geldiğimizden bu yana 10 ay gibi bir süre geçti. Bu süre içerisinde öncelikli sorunların çözümü için çalıştık. Çalışmaya da devam ediyoruz.

2015 PROJE YILI OLACAK

Yeni bir yıla girdik. Önümüzde koca bir yıl var. Bu yılı proje yılı olarak görüyoruz ve seçim beyannamemizde taahhüt ettiğimiz bazı önemli projelerimizi inşallah bu yıl içerisinde hayata geçireceğiz. Planlarımızda öncelikli olarak Mimarsinan ve Orhangazi Mahallelerimize Sağlık ocağı yapımı, 86 dönümlük Bayraktepe Parkı’nın yapımı, Balıkçı Barınağının yeniden yapımı, Mimarsinan ve Orhangazi Mahallelerinin hastaneye ulaşımını kolaylaştıracak yeni bir yol yapımı, taahhüt ettiğimiz üç Kapalı semt pazarlarından bu yıl içerisinde Dilovası’nda bir tanesinin yapımı gibi öncelikli projeler ile birlikte yine yapılması gereken bir çok çalışmayı hayata geçireceğiz. Bu çalışmaları karşılıklı iyi niyet ve samimiyet içerisinde hep birlikte yapacağız. Güç birliği yapacağız ve Dilovası’nı yaşanılır bir kent haline getireceğiz.”dedi.

 

MUHTARLAR SORUNLARI AKTARDI

Başkan Toltar’ın konuşmasının ardından sırayla söz alan mahalle muhtarları öncelikli sorunlarını ilettiler. Muhtarların sorunlarını tek tek dinleyen ve not alan Başkan Toltar, birim müdürlerine bir sonraki toplantıya kadar muhtarların aktardıkları sorunların biran önce çözülmesini istedi.

 

ÇALIŞMALAR İÇİN BAŞKAN TOLTAR’A TEŞEKKÜR

Sorunlarının yanı sıra yapılan çalışmaları hakkında Başkan Toltar’a teşekkür de etmeyi de unutmadılar. Muhtarlar Diliskelesi başta olmak üzere doğalgazın hızlandırılması, Orhangazi ve Mimarsinan Mahallerinde yaşanan 2B arazilerinin ecri misil sorunlarının çözümü, Cumhuriyet Mahallesi’nde başlayan ve bitme aşamasına gelen alt yapı ve üst yapı çalışmaları için Başkan Toltar’a teşekkür ettiler

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki