Toltar, “ Aydınlık Yarınlara Giden Yol Okumaktan Geçiyor”

Toltar, “ Aydınlık Yarınlara Giden Yol Okumaktan Geçiyor”
28 Mart 2016, Pazartesi - 16:04

 

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar Kütüphane Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı

Dilovası Belediye  Başkanı Ali Toltar,  Kütüphane haftasıyla ilgili yayımladığı mesajında aydınlık yarınlara giden yolun okumaktan geçtiğini belirtti.

Başkan Ali Toltar mesajında  şunları kaydetti” İnsanlık tarihinin medeniyet yolculuğunda en büyük hamlesi kitaplarla buluşması olmuştur.  ‘Oku’ emriyle başlayan Kitabı Kerim’in tüm insanlığa taşıdığı, barış, adalet ve hidayet ayetleri ilahi korunmuşlukla beraber zaman ve coğrafya üstü bir evrenselliği Kitap merkezli inşa etmiştir. Kitap hayattır. Kitaplar cehaletin karanlıklarından medeniyetin aydınlığına taşıyan en sadık ve güçlü dostlarımızdır. Kitaplarla buluşma mekânlarımız olan kütüphanelerimiz böylesi yaşamsal misyonu olan kurumlarımızdır.

 Çocuklarımızın kütüphanelerle buluşması, yaşamlarının bir parçası haline gelmesi gelecek nesillerin aydınlık yarınları için önemli bir zorunluluktur. İnternet ve sanal dünyanın hızla geliştiği bir çağda kitapların öneminin daha da arttığını gözlemliyoruz. Yani tahminlerin aksine internet ve sanal dünya kitapların yerini doldurandı Hala dünya ülkelerine göre az okuyan bir toplumuz. İçinde bulunduğumuz kütüphane haftası günlerinde kitapları günlük yaşantımızın vazgeçilmezleri arasına koymamız bilincini, çabasını ortaya koymanın ve başta kişisel örnekliğimizle çocuklarımızın dünyasına kitapları katmanın sorumluluğunu hatırlamalıyız. Gelin buna günde en az bir sayfada olsa kitap okuma ile başlayalım. Bu duygu ve düşüncelerle kütüphane haftasının en içten duygularımla tebrik ediyorum” dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki