Tiyatroza Ortadoğu’yu eylül Ayında buluşturacak

Son oyunu Asil Sultan Abdülhamit Han ile günübirlik turnelere hazırlanan ve Avrupa’da üç ülkeden oyunu sahneleme teklifi alan Gebze merkezli Tiyatroza, Ortadoğu Bir Damla Gözyaşı adlı oyunun hazırlıklarını sürdürüyor. Eylülden itibaren sahneleyecek.
26 Haziran 2014, Perşembe - 16:05

Faaliyetlerini Gebze’nin Sultan Orhan Mahallesi’ndeki Roza Kültür Sanat Merkezi’nde sürdüren Tiyatro Roza, kısaca Tiyatroza eylül ayında Gebze’de yine gündeme oturacak bir oyun ile seyircisi ve tiyatroseverlerle buluşacak. Tarihe ve tarihi vakalara, yakın zamanda ve coğrafyada yaşananlara olan ilgilerini Emrah Ben’in yazdığı Ortadoğu Bir Damla Gözyaşı adlı oyunla perdeye yansıtacaklarını kaydeden Tiyatroza Genel Sanat Yönetmeni Bayram  Gündoğdu bu oyunlarının eylül ayından itibaren seyirciyle buluşacağını dile getirdi.

BU OYUNLARA İMZA ATTILAR

Tiyatroza bugüne kadar Cenk Gür’ün yazdığı Telefon Manzaraları, Fatih Şen’in yazdığı Eşli Batak, Yılmaz Aksu’nun yazdığı Vizontele Ailesi oyunlarını Bayram Gündoğdu’nun yönetmenliğinde sahneledi. Ayrıca, Bayram Gündoğdu’nun yazıp yönettiği Roza Ortaya Karışık, Masumlar, Yaramaz Çocuk Miço, İzdivaç Meselesi’ni seyirciyle buluşturdu. Safinaz’ın İzdivacı ve Kılıbık yine Bayram Gündoğdu imzalı ancak farklı oyunlardan derlenen bir çalışma oldu. Asil Sultan Abdülhamit Han ise Emrah Ben tarafından kaleme alındı. Aşksızlar adlı şiir dinletisi de Tiyatroza ekibi tarafından sahnelendi. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki