THK 91’inci yılını kutladı

17 Şubat 2016, Çarşamba - 14:06

Türk Hava Kurumu’nun 91. yıl dönümü sebebiyle Türk Hava Kurumu Kocaeli Şubesi Atatürk büstüne çelenk bıraktı.16 Şubat 1925 tarihinde kurulan Türk Hava Kurumu’nun 91. yıl dönümü sebebiyle Türk Hava Kurumu Kocaeli Şubesi bugün Saat Kulesi’nde bulunan Atatürk Heykeli’ne çelenk sundu. Törene THK Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Duman, Başkan Yardımcısı Taner Güney, üyeler Ömer Erkan, Yılmaz Durgun, Türk Eğitim Sen İzmit Şube Başkanı Ümit Nail Özdebir ve Bahçeşehir Koleji Genç Kanatlar Spor Kulübü Başkanı Suna Sancak, Sabancı Mesleki ve Teknik Havacılık Kulübü öğrencileri katıldı.

68 BİN PİLOT YETİŞTİRİLDİ

Çelenk sunumunun ardından saygı duruşunda bulunuldu. Basın açıklaması yapan Başkan Turgut Duman, THK’nın kuruluş amasından bahsederek,” ‘İstikbal Göklerdedir’ öngörüsüyle Cumhuriyeti çağdaş uygarlık düzeyine taşıyacak gençliği donatmakla önemli işlevler yerine getirmek için kurulmuştur. Bu süre zarfında 68 bin pilot ve 76 bin paraşütçü yetiştirmiş olup 12 yıldır Türk Hava Yolları’na pilotların eğitim kursları başarılı bir şekilde verilmektedir” dedi.

425 ÖĞRENCİYE KURS VERİLDİ

Kocaeli ve İzmit Şubelerinin yaptıkları çalışmalara da değinen Duman, "2015 yılı içerisinde 425 öğrenciye Model Uçak kursu verilmiş, 180 öğrencimiz Eskişehir – İnönü de bulunan Havacılık Eğitim kampımız kurslarına ücretsiz olarak gönderilmiş, KOÜ Sivil Havacılık Yüksek Okulu’na ait arazide İzmit Belediyesi’nin desteğiyle Gökkay mevkisinde Radyo Kontrollü Model Uçak pist alanı yapılmış olup profesyonel yamaç paraşütçüler uçuşlar gerçekleşmektedir” ifadelerini kullandı. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki