TEGV Çocukları ve Gönüllüleri Bekliyor

TEGV Çocukları ve Gönüllüleri Bekliyor
21 Eylül 2016, Çarşamba - 09:20

2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı’nın başlamasıyla beraber Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı da hazırlamış olduğu özgün içeriklerle çocukların kişisel ve sosyal becerilerini geliştirmek için hazırlıklarına başladı.

Gönüllülük  esasıyla yürütülen çalışmalarda,  gönüllüler ve gönüllü adayları TEGV tarafından verilen eğitimlerle çocuklarla birlikte etkinlik vermeye hazır hale getiriliyor.Sizlerde birer TEGV gönüllüsü olabilmek için haberimizin altında yer alan başvuru kanallarından başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

KOCAELİ -İzmit  Akçakoca Mahallesi’nde bulunan TEGV Kocaeli Selma ve Mesut Kavurt Öğrenim Biriminde   Bilişim ve Teknoloji Odası, Okuma Adası, Düşler Atölyesi,  Etkinlik Odası, Çok Amaçlı Salon ve Kütüphane bulunmakta.

Etkinlik noktasında çocuklar için hazırlamış olan tüm etkinlikler ücretsiz olup;
*1. Sınıfa giden çocukların  dil ve iletişim, bilişsel, özyönetim, işbirliği ve grup çalışması, motor ve sanatsal becerilerinin gelişmesine destek veren Birlikte Öğrenelim Eğitim Programı
*2-8.  Sınıflara günümüzde hızla gelişen teknolojinin içine doğan çocukların, tüketici konumdan üretici konuma geçmesi, matematiksel düşünmeyi anlaması, yorumlaması ve zihinsel ecerilerini artırabilmesini amaçlayan Bilişim Eğitimi
*2-7. Sınıflara  Matematik Eğlenerek Öğren Programı  ile  çocuklara matematik temel bilgi ve becerilerini kazandırmayı amaçlıyor. Aynı zamanda çocukların matematiğe karşı olumlu tutum geliştirmelerine katkı sağlamayı, matematiğe ilişkin duyabilecekleri kaygıyı azaltabilmeyi hedefliyor.
*2-8. Sınıflara fen bilimlerinin temel bilgi ve becerilerini kazandırmak yoluyla, çocukların bilimsel süreç basamaklarına hâkim, neden-sonuç ilişkisini kurabilen, laboratuvar kullanımı bilgi ve becerisine sahip ve fen bilimine karşı olumlu tutum geliştiren bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunmayı hedefleyen Fen Eğlenerek Öğren Eğitim Programı
1-8.  Sınıflara Dünyanın ayrıntılarını okumak için farklı okuma becerilerine sahip olmak gerekir üzerine kurgulu ve ç ocukların bu becerilerini geliştirmeyi hedefleyen Okuyorum Oynuyorum Yaratıcı Okuma Eğitim Programının temelini, çocukların yaratıcı düşünme becerilerini geliştirmeyi amaçlayan disiplinlerarası uygulamalar oluşturuyor.
1-8. Sınıflara çocuk ve gönüllülerin yaratıcılık, takım çalışması, sorun çözme, özgüven, iletişim ve sorumluluk gibi yaşam becerilerinin geliştirilmesi hedefleniyor. İçerikler; resim, heykel, baskı, atık malzeme, sanatçı tanıma ve tanıtma gibi iki ve üç boyutlu tekniklerden oluşan Düşler Atölyesi Eğitim Programı uygulanmaktadır.

TEGV Selma Mesut Kavurt Öğrenim Birimi
Akçakoca Mah. Düz Sk. No:24  İzmit/KOCAELİ
Tel: 0262-526-55-45
E-Posta: kocaeli@tegv.org

Gönüllü olmak isteyen adaylar, www.tegv.org  üzerinden Gönüllü Adayı Bilgi Formunu doldurarak gönüllü olabilmekte.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki