TDED’den gençlerle muhteşem program

17 Şubat 2015, Salı - 11:09

Türk Dili ve Edebiyatı Derneği Gebze Şubesi tarafından 14 Şubat Sevgililer Günü’nde GKM’de düzenlenen ‘Ah Minel Aşk’ konulu program salonu dolduran konuklardan tam not aldı.

41 Genç 41 Gelecek Liderlik Projesi’nin katılımcı öğrencilerinin de konuk olduğu programın ev sahibi Başkan Köşker, “Gençler bizim geleceğimiz ve bizler de onlara güveniyoruz. Her zaman onların yanında olacağız. Böylesine güzel bir etkinliğe imza atan, ana sütü ak Türkçemize sahip çıkan derneğimizin yöneticilerini kutluyorum” dedi.

 

GÜNDÜZ İSTANBUL’DA EĞİTİM

Gebze Belediyesi tarafından gençlere yönelik özel olarak hazırlanan ve uygulamaya konulan 41 Genç 41 Gelecek Liderlik eğitimi projesinde eğitimler tüm hızıyla devam ediyor. İstanbul Şehir Üniversitesi ile ortaklaşa sürdürülen projeye katılan öğrenciler, teorik ve pratik eğitimleri bir arada sürdürüyor. Geçtiğimiz hafta sonu İstanbul Şehir Üniversitesi’nde verilen eğitimde ‘farkındalık ve toplumu tanıma’ konusunda öğretim görevlilerinden ders gören 41 Genç 41 Gelecek Projesi’nin katılımcı öğrencileri akşam saatlerinde Gebze Kültür Merkezi’nde düzenlenen farklı bir etkinliğe de katılarak imzalarını attı.

KONUKLARDAN TAM NOT

Türk Dili ve Edebiyatı Derneği Gebze Şubesi ve Gebze Belediyesi tarafından Gebze Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ‘Ah Minel Aşk’ konulu program Gebzeli konuklardan tam not aldı. 14 Şubat Sevgililer Günü’ne denk gelen tarihte sahnelenen ve tarihe damgasını vuran aşk hikayelerin konu alındığı programda dernekte eğitim gören öğrenciler tarafından seslendirilen şarkı ve şiirler salonu dolduran konuklardan tam not aldı. İstanbul Şehir Üniversitesi’ndeki eğitimin ardından programa konuk olan 41 Genç 41 Gelecek Projesinin katılımcı öğrencilerinin de iştirak ettiği etkinlikte kısa bir selamlama konuşması yapan Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Türkçe’nin arı ve duru bir şekilde kullanılması, gelecek kuşaklara doğru aktarılmasına hizmet eden böylesi güzel faaliyetlerin, çalışmaların her zaman destekçisi olacaklarını vurguladı.

GENÇLER GELECEĞİMİZ

Dernek yöneticilerini ve programda eserler seslendiren gençleri tebrik eden Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker konuşmasında 41 Genç 41 Gelecek Projesine de değindi. Köşker, “Geleceğin liderlerinin yetiştirilmesinin hedeflendiği ‘41 Genç 41 Gelecek projemiz önümüzdeki dönemde de gelişerek devam edecek inşallah.  Ülkemizin geleceğine ufak da olsa bir katkı sağlamak üzere hayata geçirdiğimiz bu projemizde katılımcı sayımız binleri, on binleri bulacak.  Gençler bizim geleceğimiz ve bizler de onlara güveniyoruz. Her zaman onların yanında olacağız. Böylesine güzel bir etkinliğe imza atan, ana sütü ak Türkçemize sahip çıkan derneğimizin yöneticilerini kutluyorum” dedi.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki