TARHAN;CUMHURBAŞKANI CHP’NİN HAKKINI GASP ETTİ

CUMHURBAŞKANI CHP’NİN HAKKINI GASP ETTİ
21 Ekim 2015, Çarşamba - 19:11

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Kandıra’da muhtarlarla bir araya geldi. Tarhan, CHP’nin iktidar olma hakkının Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından gasp edildiğini söyledi.
CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 7 Haziran seçikleri sonrasında CHP’nin iktidar olma hakkını resmen gasp ettiğini söyledi. Kocaeli’nin Kandıra ilçesi muhtarları ile bir araya gelen Tarhan, koalisyon görüşmeleri sürecinde yaşanan sıkıntıları muhtarlara anlattı.

Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Kandıra’da Muhtarlarla öğle yemeğinde buluştu. 100’e yakın muhtarın bulunduğu yemekte İlçe Başkanı Recep Şenol ile Kadın Kolları Başkanı Hülya Yolcubal da yer aldı. 7 Haziran seçimleri sonrasında CHP’ninTürkiye’nin Hükümetsiz kalmaması için elini taşın altına koyduğunu söyleyen Tarhan, Başbakan Davutoğlu ile yapılan koalisyon görüşmelerinin tutanaklarının bulunduğunu hatırlatttı. Yapılan gğörüşymelerde son ana kadar Hükümet kurulması için uzlaşma sağlandığına ikkat çeken Tarhan, “Ancak Saray’da oturan Cumhurbaşkanı koalisyon görüşmelerine her aşamada müdahale etmiştir. AKP’nin son anda vazgeçtiği Hükümet kurma için sırada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na vermesi vardı. Ama Cmhurbaşkanı, CHP’nin Hükümet kurma hakkını resmen gasp etmiş ve ülkeyi bir seçime götürmüştür. Bu gaspın hesabını 1 Kasım’da vatandaşlarımız bize görev vererek soracak” dedi.

“ARAZİLER PEŞKEŞ ÇEKİLEMEYECEK”

Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, AKP Hükümetinde köylülerin, üretcilerin yaşadığı sıkıntıları da gündeme getirdi. Köylerden alınan su, elektrik paraları ve artan vergileri hatırlatan Tarhan, “Arazilerin Büyükşehir yasası ile ellerinizden alınması köylüyü her geçen gün zor durumda bırakıyor. Mart ayında değişen yasa ile orman köylerimiz bitirildi. Size söz veriyorum, CHP iktidarında dedelerimizden atalarımızdan kalan arazilerin müteahhitlere peşkeş çekilmesine seyirci kalmayacağız.

1 Kasım’dan sonra orman köyleri sosyal güvence altına girecek. Köylünün hakkı köylüye verilecek.

Mazot ve nakliye sıkıntısı programlarımızla bitirilecek. Kooperatifler aracılığıyla nakliye sorunu çözülecek” diye konuştu.

Tarhan, Kandıra ilçesi köylülerinin sıkıntılarını iyi bildiklerini, Sungurlu barajı ile köylünün zor durumda olduğunu sözlerine ekledi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki