TARHAN YEREL KÜLTÜRLERLE İÇ İÇE

23 Mayıs 2015, Cumartesi - 09:45

 

Anadolu’nun her bölgesinin kendine özgü yapısını yaşatan dernekler Kocaeli’de bir kültür şöleni oluşturuyor. CHP Kocaeli Milletvekili Adayı Tahsin Tarhan bu kültürleri yaşatan dernekleri ziyaret ederek,  kente renk katan yörelerin temsilleriyle buluşuyor, yaşadıkları sorun ve sıkıntılar hakkında bilgi ediniyor.

CHP Kocaeli Milletvekili Adayı Tahsin Tarhan, Derince, Körfez ve İzmit’te esnaf, dernek ve kahve ziyaretleri gerçekleştirdi. CHP’nin halka dokunan projelerini, ‘Yaşanacak bir Türkiye’yi’ Kocaeli’de bütünlüğü sağlayan tüm esnaf ve derneklere, halkın her kesimine ulaşarak anlatan Tarhan, “Yerel kültürlerin yaşaması için her türlü desteği veririm” dedi.

Mardin beni çok etkiledi

Doğal yapısıyla zengin bir şehir olan Mardinliler Derneğini ziyaret eden Tahsin Tarhan, “ Ben hayatım boyunca en çok iki kültürden çok etkilendim. Bir tanesi her türlü dinin ve geleneğin hoşgörü içinde yaşandığı Hindistan diğeri de Cami, Kilise ve diğer dinlere ait ibadet yerlerinin bir arada bulunduğu, yine insanların hoşgörü ve saygı içinde yaşadığı Mardin’dir.” dedi. Yerel kültürlerin kenti geliştirdiğini söyleyen Tarhan,  “ Bu kültürü daha iyi yaşatmak için ihtiyacınınız olan ne varsa bir Mardinlinin verdiğinin iki katını vermeye hazırım.” dedi.  CHP’li milletvekili Adayı Tahsin Tarhan’la bol bol sohbet eden dernek üyeleri bir de çiğköfte hazırlayarak Tarhan’a yöresel lezzetlerini ikram etti.

Projelerimizin hayata geçmesi noktasında asla taviz vermeyiz

Mardinliler Derneğinin ardından Körfez’de bulunan Kars Iğdır Derneğine de konuk olan Tarhan, burada da CHP’nin emekliden, öğrenciden, işsizden yana öğretmenden adaletten, demokrasiden yana politikalarını anlattı. Tarhan, “Cumhuriyet Halk Partisinin projelerinden asla taviz vermeyiz.” dedi. Derneklerin önemine vurgu yapan Tarhan, doğdukları yerden kalkıp aş için iş için bu kentlere göç edenlerin bir dernek çatısı altında birleşerek Anadolu’nun çeşitli güzelliklerini yayma, yaşatma, anlatma, birlik beraberlik ve dayanışma noktasında büyük önem taşıdığını dile getirdi.

Anadolu’nun Kemal’ini Başbakan Yapmalıyız

Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli Milletvekili Adayı Tahsin Tarhan son olarak Kocaeli Dersimliler Derneğinin düzenlediği geceye katıldı. Burada yaptığı konuşmada mücadele edilmesi gerektiğinin altını çizenTarhan, “Bu seçim mücadele seçimi. Önümüzde engeller var. Önümüzde barikatlar, barajlar var. Önümüzde demokrasinin sorunları, adaletin sorunları var. O yüzden mücadele etmeliyiz. Eğer bu ülkede barış istiyorsak, bugün Kaymakamıyla, Valisiyle, Başbakanıyla, Cumhurbaşkanıyla tek başına mücadele eden Anadolu’nun Kemali’ne sahip çıkmalı onu Başbakan yapmalıyız. Bu hepimizin görevidir.” dedi.

Güne esnaf ziyaretleriyle başlayan Tarhan, gün içerisinde Derince esnafıyla da bir araya geldi.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki