Tarhan muhtarları dinledi

16 Şubat 2016, Salı - 15:34

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Dilovası’ndaki mahalle muhtarları ile bir araya gelerek muhtarların talep ve sorunlarını dinledi.

Dilovası Adatepe’de gerçekleşen ve CHP Dilovası İlçe Başkanı Kerem Aydemir’in gerçekleştirdiği kahvaltılı toplantıya CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan’ın yanı sıra CHP Dilovası İlçe Kadın Kolları Başkanı Sebahat Belek, CHP Gebze İlçe Başkanı Recep Dursun, İl Başkan Yardımcısı Mustafa Kaya ve il yöneticisi Hikmet Koçoğlu ve Gebze ilçe yöneticisi İsmail Sungur ile Dilovası mahalle muhtarları katıldı.
SORUNLARIN TESPİTİ
Toplantıda ilk olarak konuşan CHP Dilovası İlçe Başkanı Kerem Aydemir, "Bugün Dilovası’ndaki mahalle muhtarlarımızla ile Kocaeli milletvekilimiz Tahsin Tarhan, il ve ilçe örgütleri olarak bir araya geldik. Hem Dilovası’nın sorunlarının neler olduğunu ve bu sorunlara çözüm noktasında neler yapabiliriz bunu konuşacağız. Bugün buraya gelen tüm mahalle muhtarlarına teşekkür ediyorum. Bugün burada bizler sizleri dinleyeceğiz” dedi. İlçe başkanı Kerem Aydemir’in ardından CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan bir konuşma yaparak, “Muhtarlar demokrasinin temel taşıdırlar. Muhtarların maaşı az olsa iyileştirildi. Ancak bu maaşların yetersiz olduğunu düşünüyorum. Bizler birlikte çalışarak bu sorunları birlikte çözeceğiz. Halka hizmet etmek için milletvekili olduk. Hepimiz partimizi bir kenara bırakıp halka hizmet etmek noktasında çalışacağız" dedi.
DİLOVASI’NA YENİ BİR OSB
CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan’ın ardından Dilovası Yeşil Doğayı Kalkındırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ahmet Cebeci konuşma yaptı. Cebeci, “Bize sahip çıkacak siyasiler olmalı. Köseler Köyü’ne bir OSB daha yapılıyor. Bu OSB 2015 yılında onaylanmış. Ancak bundan Dilovası halkının haberi yok. Dilovası’na yapılacak olan OSB’nin hafriyatını alarak Derince Limanı’nı dolduracaklar. 2B sorunu da devam ediyor. Bu sorunun çözülmesini de sanayiciler istemiyor” dedi. Dilovası’nın sorunları ile ilgili olarak söz alan mahalle muhtarları Dilovası’nın en büyük sorununun başında 2B, OSB’lerin durumları, doğalgaz sorunu, SEDAŞ, Adatepe’deki yaşanan son durum ile ilgili olarak söz alarak görüşlerini belirtti.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki