Tarhan istedi,Işık söz verdi.

ÇAYIROVA’YA HASTANE MÜJDESİ
13 Şubat 2016, Cumartesi - 11:08

TahsinTarhan, Bakan Işık’tan 400 yataklı hastane sözü aldı..

 CHP Genel Kurulu’nda görüşmeleri süren Ar-GeYasası’ndaKocaeli’nin Çayırovai lçesine 400 yataklı hastane müjdesi çıktı… Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan’ın, böygedeki hastane sıkıntısını gündemegetirmesi üzerine Bilim, sanayi ve Teknoloji bakanı Fikri Işık 2017 yılında 400 yataklı yeni bir hastanenin sözünü milletvekilleri ninönünde verdi..

 

TBMM GenelKurulu’ndasözalan CHP KocaeliMilletvekiliTahsinTarhan, bölgedekihastanesorununuanlattı..Gebze'deyapılmaktaolanFatihHastanesi’nin 400 yataklıolduğunukaydedenTarhan, “400 yatakyeterligelmeyecek. Çayırovabölgesindehalkımızınisteğivar, ‘Çayırova'yabirhastaneyapılsın’diye.2016 yatırımbütçesindeÇayırova'yahastaneyatırımıvarmı?” diyesordu.

 

Bilim Sanayi veTeknoloji Bakanı Fikri Işık ise bölgedeki Farabi Hastanesi’nin yapımının 1992 yılındabaşladığını hatırlattı..Hastanenin hızlı birşekilde bitirildiğini kaydede nBakan Işık, “Şuanda, Fatih Devlet Hastanesini kompleyeniliyoruz. 400 yataklı, son derece modern bir hastane inşallah buyılın ikinci yarısında en geç hizmete girecek.” dedi..

 

BakanIşık, 2017 yılıiçin de yenihastanenin sözünüverdi.. 

Çayırova'da 60 dönümlük arazinin MillîEmlaktan Sağlık Bakanlığına devrininyapıldığını ifadeeden FikriIşık, “Bu 60 dönümlük araziye, Çayırova'yayakışır, son derece modern birhastaneyi de inşallah 2017 bütçesine koydurmakla ilgiliçalışmalarımız da sürüyor” diye konuştu.

 

TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Kocaeli Milletvekili TahsinTarhan, alınan kararın son derece olumlu olduğunu kaydederken, “Sayın BakanTBMM’de tümmilletimizin önünde yeni hastanenin sözünü Verdi.. Biz de bu sözün takipçisi olacağız” dedi..

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki