Tarhan Halkın sorunlarıyla yakından ilgileniyor

21 Mayıs 2015, Perşembe - 22:14

Seçimler için geri sayım başlarken çalışmalarına ara vermeden devam eden CHP Kocaeli Milletvekili Adayı Tahsin Tarhan, esnaf, oda ve ev ziyaretleri gerçekleştirdi. Ziyaretleri sırasında halkın sorunlarını dikkatle dinleyen Tarhan bir taraftan da not alarak mecliste bu sorunların çözümü için mücadele edeceğini belirtti.

Kocaeli Milletvekili Adayı Tahsin Tarhan, bu kez İzmit ve Derince bölgelerindeydi. Seçim otobüsüyle İzmit ve Derince esnafını selamlayan Tarhan, İzmit’te İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya ve Milletvekili Adayı Fatma Kaplan Hürriyet’le birlikte Ziraat Odası Başkanı Yusuf Karaaslan’ı makamında ziyaret etti. Oda Başkanı Karaaslan, Çiftçi ve köylülerin üretim konusunda desteklenmediğini ve toprakların yüzde 50’sinin ekilemediğini belirtti. Çiftçinin hem maddi hem de manevi yönden desteklenmesi gerektiğini savunan Milletvekili Adayı Tarhan, “ Köy tüzel kişiliği kaldırıldı. Tarım desteklenmiyor, çiftçi desteklenmiyor. Köylülerin ellerinden arazileri alınıyor.  Kandıra’nın yüzde 50’si satılmış durumda. Devlet çiftçiyi ürettiği ürün oranında desteklemelidir.” dedi.

Toprak reformu yapılmalı

Mevcut tarım alanlarının da bir şekilde tarımın dışına çıkarıldığını aktaran Ziraat Odası Başkanı  Karaaslan, “Tarım alanları korunmuyor. Toprak reformu yapılması gerekiyor” şeklinde konuşarak çiftçinin sorunlarını dile getirdi. CHP’li vekil adayı Tahsin Tarhan’sa “ Yem ve gübre dışarıdan ithal edilirse insanlar tarım yapamaz. Destek bir kere değil devamlı sağlanmalı. Bu destek bir siyasi partinin değil, devletin desteği olmalı” diye konuştu.

Arızlı konutlarında oturanların dertlerini dinledi

Gün içerisinde Derince’de Mersincik ve Çınarlı seçim irtibat bürolarının açılışını gerçekleştiren Tarhan son olarak Milletvekili Adayı Cuma Karavar’la beraber Arızlı konutlarında bir ailenin evine konuk oldu. 17 Ağustos 1999 Marmara depreminin ardından depremzedelerin oturması amacıyla yaptırılmasına rağmen, evlerinin Valilik tarafından yurt ve lojman yapılması istenen Arızlı Konutları sakinleri, evlerinin hala yurt olma tehlikesiyle karşı karşıya kaldığını belirterek Kocaeli Milletvekili Adayı Tarhan’dan mecliste bu sorunları dile getirmesini ve Arızlı Sakinlerinin barınma hakkına sahip çıkmasını istedi. Yaşanan sıkıntıları dikkatle dinleyen Tarhan, “ Her zaman yanınızda olacağım. Bu konu hakkında elimden geleni yaparak bu mücadeleye ben de katılacağım.” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki