Tarhan, Chp Seçime Hazır

11 Ağustos 2015, Salı - 12:52

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Gebze'de düzenlediği basın toplantısında ülke gündemini değerlendirdi. 

TARHAN: PKK BİR AN ÖNCE SİLAH BIRAKMALI

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, "7 Haziran seçimlerinde 4 parti meclise girdi. Ancak iki aydır bir belirsizlik var. Olası bir erken seçim için gündem yaratılıyor. Bu belirsizlik ülkeyi 20 yıl geriye götürdü. Suruç olayı ile birlikte canımız yanmaya başladı. Türkiye 1990 yıllardaki karanlık günlere döndü. Tüm siyasi partililere sorumluluk düşüyor. Barış süreci tüm partilerin katılması gerekiyor. PKK biran önce silah bırakmalı.

KOALİSYON YÜZDE 25

CHP olarak elimizi taşın altına koyduk. Bu süreçte kamuoyunda takdir toplayan tek parti CHP. CHP olarak gün geldi Suruç, Kobine, Diyarbakır'da olduk. Ülkeye barış gelecekse TBMM'de görüşülüp ele alınmalıydı. Koalisyon görüşmeleri kapsamında bugün tarihi bir gün. Koalisyona yüzde 25 şans veriyorum. Çünkü Davutoğlu ne kadar koalisyon istese de cumhurbaşkanı kaos yaratarak tekrar seçime gitmek istiyor. Bugün tekrar seçim olursa AK PARTİ'nin oyu düşecek. Bugün seçim olsa 7 Haziran'dan farklı bir sonuç çıkmaz.

ERKEN SEÇİME HAZIRIZ

CHP seçime hazır bir parti. Gebze'nin Kocaeli'nin sorunlarını biliyorsunuz. TBMM'ye gittik kaosun içine düştük. Mecliste toplam 6 önerge verdim. Bu bölgenin sorunlarını iyi bilen biri olarak sizinle birlikte bu yolu yürüyeceğim. Bu ülkede barış olsun. Bu ülke gelecekte Avrupa ve bölgenin önderi olsun.”

MİLLETEVEKİLLERİ TEŞKİLATLARA KARIŞMAMALI

Tarhan yaptığı açıklamanın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. İl ve ilçe kongreleri ile ilgili olarak sorulan soruyu Tarhan şöyle cevap verdi; “Örnek davranmak istiyorum. Geçmiş yıllarda bunu yaşıyorduk. Vekiller bu sürece müdahale etmesini doğru bulmuyorum. Vekillerin örgüt işi uğraşmaması gerektiğini ve CHP örgütleri hareketli örgütlerdir. Kendi haline bırakırsanız. Kendi ilçe ve il başkanları seçer. Hiçbir vekil örgütü iç işleyişine müdahale etmemeli. Taraf olmamalı diye düşünüyorum.”

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki