Tarhan “CHP Olarak Hazırız”

Tarhan “CHP Olarak Hazırız”
19 Mart 2016, Cumartesi - 17:26

CHP Milletvekili Tahsin Tarhan ve CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya İlçe binasında gündeme dair konuları değerlendirdi. Terör konusunda açıklamalar yapan CHP Milletvekili Tahsin Tarhan, kimse Türkiye’ye Ortadoğu’ya çevirmeye çalışmasın diye konnuştu.

Ankara’da yaşanan terör olayına değinen CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, “Son olarak Ankara’da kalbimize hançer sapladılar. Ne yazık ki tüm bu yaşananlara rağmen karşımızda sorumluluk almayan bir iktidar görüyoruz. Yapılan saldırı gerçekten alçakça bir saldırıdır. Tamamen sivil vatandaşlarımızı hedef alan kalleşçe bir saldırıdır. Artık hükümetin sorumluluk alması gerekiyor. Türkiye’de iktidar boşluğu var. Ülkemizde MİT boşluğu var, bakan eksiği var, emniyet 
eksiği var. Ülkemizde bu kadar kötü şeyler yaşanıyorsa buna sadece seyirci olan İç İşleri Bakanı Efkan Ala istifa etmelidir” ifadelerini kullandı.

“CHP OLARAK HAZIRIZ” 

Her zamankinden daha çok birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var diyen Tarhan, “Her zamankinden daha çok birliğe ve beraberliğe ihtiyacımız var. Teröre karşı tüm siyasi partiler bir araya gelip mücadele etmesi gerekiyor. Terörle yaşayacağız açıklamalarının arkasına sığınmamamız gerekiyor. Türkiye her zaman önder bir ülke olmuştur. Kimse Türkiye’ye Orta Doğu’ya çevirmeye çalışmasın. Teröre karşı ne yapılacaksa biz CHP olarak hazırız. Üzerimize ne görev düşüyorsa eksiksiz yerine getireceğiz. Biz CHP olarak elimizi taşın altına koymaya hazırız. Bölgenin barışı için buna ihtiyacımız var” dedi.

“PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ”

Ensar Vakfı hakkında çıkan haberler üzerine konuşan Tarhan, “Ensar Vakfı’nda yaşanan olay iğrenç bir olaydır. Biz bu olayın üzerine gideceğiz. Bu vakıf başbakana da yakın olabilir cumhurbaşkanına da yakın olabilir. Bu olayı böyle değerlendirmememiz gerekiyor. Ortada olan tek şey olayın iğrençliğidir. Türk toplumuna yakışmayacak iğrenç bir davranış örneğidir. Bu olayın üzerine gidilmesi gerekiyor. Peşini bırakmayacağız” şeklinde değerlendirdi. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki