Taciz davasında en az 8 yıl ceza

06 Ekim 2015, Salı - 16:23

Polis memuru Ş. İ.’nin polis lojmanlarında komşusu olan meslektaşının 8 yaşındaki kızına cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla yargılandığı davada savcı mütalaasını verdi. Polis memuru çocuğun psikolojisinin bozulması nedeniyle en az sekiz yıl ceza alacak.

GEÇTİĞİMİZ yıl 11 Haziran tarihinde, evli ve iki çocuk babası olan polis memuru Ş. İ. (40) kendisi gibi Kocaeli’de bulunan polis lojmanlarında ikamet eden meslektaşının 8 yaşındaki kızına cinsel tacizde bulunduğu gerekçesiyle tutuklanmıştı. Davanın dün görülen duruşmasında cumhuriyet savcısı mütalaasını verdi. cumhuriyet savcısının verdiği mütalaaya göre; polis memuru sanık Ş. İ.’nin çocuğa cinsel istismar suçunu işlemesi ve çocuğun psikolojisinin bozulması nedeniyle en az sekiz yıl ceza alacak.

BİZİ İZLİYORDU

Güvenlik tedbirlerinin alındığı ve çok sayıda polis memurunun eşlik ettiği duruşmaya geçtiğimiz duruşmada serbest bırakılan sanık Ş.İ katılmazken, vekili Av. Hüseyin Acurman, davacı tarafta ise mağdur çocuğun annesi N. A., babası H. A. ve vekilleri Av. Özgür Üstündağ hazır bulundu. Duruşmada sanık ile mağdurun yaşadığı lojmanda ikamet eden iki çocuk tanık olarak dinlendi. Çocuklar olaya birebir şahit olmadıklarını ancak sanık Ş. İ.’nin çocuklarıyla arkadaş olmaları sebebiyle gerçekleştirdikleri diyaloglarda sanığın kız çocuklarını eve davet ettiğini ve oyun oynarlarken sanığın kendilerini hep izlediğini söyledi.

CEZA ARTABİLİR

Mahkemede sanık vekili Av. Hüseyin Acurman tanık kız çocuklarının ifadelerini kabul etmezken davacı vekili Av. Özgür Üstündağ ve mağdur çocuğun annesi de suçlu sanığın cezalandırılmasını istediklerini belirtti. Mahkemede mütalaa veren cumhuriyet savcısı, çocuğa cinsel istismar suçunun gerçekleştiğinin anlaşıldığı, suçun birden fazla gerçekleştiğinin anlaşıldığı ve mağdur çocuğun psikolojisinin ağır derecede bozulması nedeniyle sanığın cezalandırılmasını yönünde beyanını verdi. Savcının görüşüne göre polis memuru sanık Ş. İ. en az 8 yıl hapis cezası alacak. Cezasının üst sınırı ise suçu kaç kez işlediğine göre tespit edilecek. Cumhuriyet savcısının beyanını vermesinin ardından sanık avukatı Acurman savunma için ek süre talep etti. Mahkeme heyeti Acurman’ın talebini kabul ederek bir sonraki duruşma için 13 Ekim tarihini belirledi.

 

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki