T Plaka ihalesinde taksici eylemi

29 Aralık 2015, Salı - 13:48

T Plaka ihalesine katılamayan Kartepe Taksiciler kooperatifi üyeleri, plakaların çıkartılması için kendilerinin UKOME’ye başvurduğunu ancak ihale giriş şartlarının çok ağır olması nedeniyle mağdur olduklarını belirterek ihalenin ertelenmesini ya da iptalini istedi.T Plaka ihalesinde 36 No’lu Kartepe Taksiciler Kooperatifi üyesi taksiciler Leyla Atakan Kültür Merkezi’nin önünde basın açıklaması yaptı. Kooperatif olarak T Plakaların Kartepe’ye verilmesi için UKOME’ye başvurduklarını söyleyen taksiciler, ancak ihalede muhammen bedellerin ve teminatların yüksek olması nedeniyle ihaleye giremediklerini belirttib kendi talepleri üzerine çıkan T Plakaların peşkeş çekildiğini ve taksici esnafının mağdur edildiğini söyleyen Kooperatif yöneticileri ihalenin iptal edilmesini istedi.

ŞARTLARÇOK AĞIR

İhale salonun önüne gelerek açıklama yapan Kooperatif adına konuşan Onur Yılmaz, “Maşukiye, Derbent, Acısu, Suadiye,Sarımeşe, Uzuntarla ve Arslanbey’de bulunan 66 taksici esnafı olarak yapılan ihalenin derhal iptal edilmesini istiyoruz dedi.

VERİLEN SÖZLER TUTULMADI

İhale sürecinde her şeye rağmen yapıcı olmaya çalıştıklarını belirten Yılmaz, “Amacımız yaşadığımız sorunları azaltmak ve bölgemize hizmet getirmekti. Ancak sadece biz esnaflar değil aynı zamanda ailelerimizde mağdur edildi. ihalenin ertelenmesini ya da iptal edilmesini istiyoruz. Biz bölgemizde bulunan taksi durağı eksikliğini UKOME’ye kooperatif olarak bildirdik. Talebi oluşturan bizler olurken şu anda o talep başkalarına veriliyor. Seçim öncesi İbrahim Karaosmanoğlu bizi mağdur etmeyeceğini söyledi. Ancak şu anda verilen sözler tutulmadı” dedi. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki