Suriye’den Türk F-16’larına taciz

Genelkurmay Başkanlığı, sınır hattında devriye uçuşu yapan Türk 4 F-16 savaş uçağının, Suriye'de konuşlu SA füze sistemleri tarafından taciz edildiğini bildirdi.
01 Mayıs 2015, Cuma - 00:26

Genelkurmay Başkanlığı, sınır hattında devriye uçuşu yapan Türk Hava Kuvvetleri'ne ait 4 F-16 savaş uçağının, Suriye'de konuşlu SA füze sistemleri tarafından radar kilitlemesi yapılarak taciz edildiğini bildirdi.
Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinden yapılan açıklamada, 'Hatay üzerinde devriye görevi icra etmekte olan 4 adet F-16 uçağımıza, Suriyede konuşlu SA füze sistemleri tarafından, saat 10.18 - 15.32 arasında, 10 saniye süre ile radar kilidini muhafaza etmek suretiyle tacizde bulunulmuştur' denildi.
193 KİŞİ YAKALANDI
Genelkurmay Başkanlığının açıklamasında sınırda yakalanan şahıslar ve ele geçirilen malzemeler hakkında da bilgiler verildi. Gün içerisinde yasa dışı yolla Suriyeden Türkiyeye girmeye çalışan 188, Türkiyeden de Suriyeye geçmeye çalışan 5 kişinin yakalandığı bildirildi. Ayrıca hudut hattında; 7 bin 224 karton sigara, 21 kilogram muhtelif gıda maddesi, bir adet büyükbaş ve bir adet küçükbaş hayvan, bir adet muhtelif motorlu araç ile bir adet av tüfeğinin ele geçirildi belirtildi

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki