Suadiye cinayetinde sanıklara beraat kararı

Suadiye cinayetinde sanıklara beraat kararı
31 Mart 2016, Perşembe - 11:03

Geçtiğimiz yıl Mayıs ayında Suadiye’de arkadaşlarıyla birlikte yürürken göğsünden vurulan ve yaşamını yitiren Volkan Öner’in şüpheli ölümü hakkında davanın görülmesine bugün devam edildi. Görülen davada 6 sanık hakkında beraat kararı çıktı.

Kocaeli 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya Volkan Öner’in babası Cemil Öner, annesi Nafiye Öner, Eşi Eylem Öner ile avukatları Nurcan Özlen, tutuksuz yargılanan sanıklar Ömer Çepil, Ceyhun Türkyılmaz, Abdullah Sekmez, Kerem Bayram, Recep Kerman, Abdülmelik Çepil, ve sanık avukatları katıldı. 

OTOPSİ ŞÜPHELİ ÖLÜM DEMİŞTİ

Geçtiğimiz yıl 31 Mayıs tarihinde Kartepe Suadiye Çepni Mahallesi Nazif Okumuş Caddesi üzerinde gece geç saatlerde 6 arkadaşıyla birlikte yürüyen 22 yaşındaki Volkan Öner Beşevler Camii önüne geldiği anda arkadaşlarının iddiasına göre onların arkasında kaldı. Daha sonra Öner’in “vuruldum” diye bağırmasıyla arkadaşları Öner’in göğsünden tek kurşunla vurulmuş halde gördü. Kanlar içerisinde yere yığılan Volkan Öner kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Dava sürecinde ise tanık ifadelerine göre Öner’in vurulduğu silah ona 10 metre uzaklıktaydı. Şüpheli ölüm için otopsi raporu ise cinayet dedi. Konuyla ilgili davanın görülmesine bugün  Kocaeli 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi. Görülen duruşmada tanıklar ifade verdi. 

SİLAH 10 METRE UZAKTAYDI

Duruşmada ilk olarak ifade veren tanık Hüseyin Bektaş, “Sanıkları ve Volkan’ı mahalleden tanırım. Suç tarihinde evimin önünde çay içerken 1 el silah sesi duydum. Bağrışma sesleri duydum. Olay yerine gittiğimde sanıkların hepsi oradaydı. Ben vurulma anını görmedim. Volkan’ın silah taşıdığını da hiç görmedim. Olay yerinde Volkan’ın yattığı yerden 10 metre geride yerde bir silah vardı. Daha sonra yoldan geçen arabaları durdurmaya çalışıyorlardı. Olay yerine Ceyhun Türkyılmaz araba ile geldi. Volkanı arabaya koydular. Arabayı kimse kullanmak istemeyince Ömer Çepil kullandı ve hastaneye gittiler” dedi. 

MAHKEME "VOLKAN KENDİSİNİ VURMUŞ OLABİLİR" DEDİ

Duruşmada Cumhuriyet savcısı sanıklar hakkında mütalaa verdi. Savcı verdiği mütalaada sanıklar hakkında beraat kararı verilmesini istedi. Daha sonra sanıklara son sözleri soruldu. Sanıklar, “Biz arkadaşımıza yardım ettik. Başka diyeceğimiz yoktur” dedi. Daha sonra karar açıklanması için duruşmaya 2 dakika ara verildi. Kısa aranın ardından sanık avukatları duruşma salonuna alındı. Mahkeme heyeti sanıklar Ömer Çepil, Ceyhun Türkyılmaz, Abdullah Sekmez, Kerem Bayram, Recep Kerman ve Abdülmelik Çepil hakkında mahkumiyete yeterli açık, kesin ve ispatlayıcı delil bulunmaması maktul Volkan’ın kendisini vurabileceği göz önünde bulundurarak beraat kararı verdi. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki