STK ve siyasiler terörü lanetledi

13 Ekim 2015, Salı - 13:05

 

Ankara’da yaşanan acı olay sonrasında tepkiler sürüyor. Dün de Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu üyeleri Sabri Yalım Parkı’nda toplanarak terörü lanetledi.Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu tarafından Sabri Yalım Parkı’nda düzenlenen basın açıklamasına CHP Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, eski İzmit Büyükşehir Belediye Başkanı Sefa Sirmen ve sendika üyeleri katıldı. Sendikalar adına basın açıklamasını yapan Bilal Şener. “7 Hazirandan bu yana ülkemizin her yerinden çığlıklar yükselmekte, yüreğimize ateş düşmekte, içimiz yanmaktadır. Emperyalizmin emrindeki terör örgütlerinin kanlı yüzünü bir kez daha ortaya koyan bu alçakça saldırıları şiddetle kınıyoruz.” dedi.

HALKIN İRADESİNİ HİÇE SAYDILAR
13 yıldır ülkeyi yöneten AKP iktidarı ve saray, iç-dış barışımızı bozmuş, ülkenin barışını, birliğini, kardeşliğini emperyalizme tercih ettiğini söyleyen Şener, ” Saray ve şürekası, 7 Haziran seçimlerinde ortaya çıkan halkın iradesini hiçe sayarak ülkeyi büyük bir uzlaşı içinde yönetecek hükümeti kurmak yerine, yurttaşlarının can güvenliğini dahi koruyamayan basiretsiz bir geçici hükümete ülkeyi mahkum etmiştir. Türkiye’yi sonu olmayan bir karanlığa sürüklemek amacıyla var gücüyle hareket etmektedir” dedi.

MAZARETSİZ İSTİFA ETMELERİ GEREKMEKTEDİR
Sözlerine devam eden Şener, ” Ülkemizde meydana gelen bombalı, kanlı eylemlerin failleri bir türlü ortaya çıkarılmamaktadır. AKP hükümetinin biran önce hesap vermesi gerekmektedir. Başkentin göbeğinde bir mitingin güvenliğini sağlayamayan bir hükümet sorgulanmalıdır. Siyasal iktidar, olayın faillerini ortaya çıkarmadığı sürece soru işaretlerinin adresi AKP hükümeti olacaktır. Olayın faillerini ortaya çıkarmazlarsa bu ülkenin İçişleri Bakanı ve emniyet teşkilatının başındaki insanların ‘ama’ sız, mazeretsiz olarak istifa etmeleri gerekmetedir. Çünkü bu bomba aslında Başkentin kalbinde ‘İnsanlığa’ atılmıştır” dedi.

BAŞSAĞLIĞI DİLİYORUZ
Biliyoruz ki terör nereden gelirse gelsin insanlık suçudur diyen Şener,” Bu nedenle Suruç’ta ölen gençlerde, Dağlıca’da şehit edilen askerlerde, Diyarbakır Hani yolunda çocuğunun ve eşinin gözleri önünde şehit edilen poliste ve son olarak Ankara’nın göbeğinde yaşanan insanlık dışı katliamda ölen emekçiler ve gençlerde bizim evlatlarımız, yurttaşlarımızdır. Bunun için; Ankara’daki katliamda kaybettiğimiz yurttaşlarımızı anmak ve acıyı paylaşmak, Yurttaşlarımızın en temel hakkı olan yaşama hakkına sahip çıkmak, Terörü, terörü siyaset edinenleri ve terörden nemalananları kınamak amacıyla Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu olarak 12 Ekim Pazartesi günü iş bırakıyor, hafta boyunca iş yerlerimizde siyah kokartlarımızı takıyoruz. Bu kanlı saldırılarda hayatını kaybeden yurttaşlara rahmet, acılı ailelerine ve tüm ulusumuza başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz.” diyerek sözlerine son verdi.

 

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki