Saadet Partisi Dilovası Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Koçyiğit’in AK Parti’ye katılmasıyla ilgili olarak Saadet Partisi’nden açıklama geldi. Partiden yapılan açıklamada Koçyiğit için “Şuursuz davranışlarından dolayı görevden alınmıştır” denildi.

Saadet Partisi Dilovası Gençlik Kolları Başkanı Muhammet Koçyiğit, Dilovası Belediye Başkan adayı olarak Ercan Dalkılıç'ın aday olarak gösterilmesine tepki olarak yerel seçimlerde AK Parti Dilovası Belediye Başkan adayı Hamza Şayir'i destekleyeceğini belirtmişti. Bugün AK Parti tarafından gazetelere servis edilen haberde Saadet Partisi Dilovası Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Koçyiğit’in, Saadet’in Dilovası adayı Ercan Dalkılıç’a tepki göstererek AK Parti’ye katıldığı ifade edildi. Saadet Partisi’nden konu ile ilgili açıklama geldi. Saadet Partisi Dilovası Karargah Başkanı İbrahim Temur yaptığı açıklamada, “Bugün gazetelerde çıkan "Saadetli Başkan, AKP'ye geçti" başlıklı haberin muhattabı olan arkadaşımız Muhammed Dûha Koçyiğit yaklaşık 6 ay önce şuursuz davranışlarından dolayı görevden alınmıştır” dedi.

“Kardeşimiz genç olduğundan dolayı ve rencide olmasın diye görevden alınış sebebini detay olarak vermiyoruz” diyen Temur’un açıklamamsı şöyle:

“AKP'nin ve kurumlarının millete sunacağı bir projesi olmadığı için, projeler üreten bir teşkilatı küçük düşürme girişimlerini de hoş görüyoruz. Sizin bu çirkin siyasetinizi hiçbir zaman onaylamayacağız ve Saadet Partisinin bu oyuna dahil edilmesine müsaade vermeyeceğiz. Bilinmelidir ki, davasının şuuruna erişmiş hiçbir Milli Görüşçü/ Saadet Partili bu limanı terk etmez. Bu limanı bir takım ayak oyunları ile terk edenin kendini yoklaması gerektiğini tavsiye ederiz.”