Sözleşmeli işçiye sosyal denge ücreti yok!

05 Mayıs 2015, Salı - 09:21

 

Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Belediye ve Mahalli İdare Çalışanları Birliği Sendikası’nın (Bem Bir-Sen) Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile imzaladığı protokol, işçilerin geri kazandığı sosyal denge ücreti hakkını ellerinden almasına yol açtı.

KESK’e bağlı olarak faaliyet gösteren Tüm Bel-Sen Kocaeli Şubesi; belediyelerde sözleşmeli olarak çalışan personelin sosyal denge sözleşmesindeki ücretleri alması için açtığı davayı kazanmıştı. Sendikanın açtığı davanın kazanılması sonucunda belediye personeli sosyal denge ücretini almaya başladı. Ancak Bem Bir-Sen’in Büyükşehir Belediyesi’yle “Sosyal denge sözleşmesinde değişiklik yapılmasına dair ek protokol” imzalaması sonucunda sözleşmeli işçiler bu haktan mahrum bırakıldı.

 

SDS’DEN FAYDALANIR

Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve Bem Bir-Sen Şube Başkanı Sadican Aygen’in birlikte imzaladığı ek protokolde, “Sözleşmenin 14’ncü maddesi 1. Fıkrasının (i) bendi ‘Norm kadro kapsamında olup sözleşmeli olarak çalışmayan 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamındaki personele, sözleşmede belirtilen miktarda SDS’den faydalanır” ifadeleri yer alıyor. İmzalanan bu protokol nedeniyle sözleşmeli çalışan personel, sosyal denge ücretinden yararlanamayacak

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki