Soylu'dan Kocaeli'ye teşekkür

Soylu'dan Kocaeli'ye teşekkür
02 Eylül 2016, Cuma - 22:16

AK Parti Mardin ile Kocaeli teşkilatları arasında yapılan “Gönül Köprüsü” programı kapsamında Mardin’e giden Bakan Soylu "Kocaeli'ndeki sivil toplum örgütlerimize, işadamlarımıza, tüm dostlarımıza şükranlarımızı iletiyoruz" dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, beraberinde Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Yaşar Güler ile birlikte Mardin Valisi Mustafa Yaman'dan brifing aldıktan sonra açıklama yaptı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, beraberinde Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Yaşar Güler ile birlikte Mardin Valisi Mustafa Yaman'dan brifing aldıktan sonra açıklama yaptı. Bakan Soylu, "Terör örgütünün Türkiye'yi istikrarsızlaştırmak için koymuş olduğu çabalara açık söylemek istiyorum huzurumuzu kim bozmaya çalışırsa hakkından geliriz. Bunun başka bir şeyi söz konusu değildir. Kürt kardeşimizin de teminatı, vatandaşımızın her bireyinin teminatı, Arap kardeşimizin de teminatı demokrasidir, hukuktur. Bu kardeşlik iklimidir ve güveni tesis etmek anlayışının kendisidir. Bazen milletimizin bir bölümü kandırabilirler, terör örgütünün kandırdığı gençler gibi. Ama gördük ki, FETÖ örgütü de gençlerimizi kandırmış. Bizim görevimiz bu milleti yarına taşımak. Gençleri hem de sadece belli bir coğrafyada değil, dünyadaki gençleri kandırmış ve kendi emellerine alet etmiştir. Yapmamız gereken ve bilmemiz gereken bu coğrafyanın altın dengesi olduğunu hafızamızdan çıkarmamaktır" dedi.

KOCAELİ'YE TEŞEKKÜR

Gönül Köprüsü programı kapsamında Mardin'de bulunan Kocaeli heyetine de teşekkür eden Bakan Soylu, "Kocaeli'ndeki sivil toplum örgütlerimize, işadamlarımıza, tüm dostlarımıza şükranlarımızı iletiyoruz. Hem de dünyaya verilebilecek mesajların en güzelini verdiklerini hepinizin huzurunda ifade etmek istiyorum. Şehit olanın neden şehit olmakta olduğunu bildiğini, gazi olanlar belki bir parçasını burada bırakan ama inanın ki, bundan acı çekmeyen tam tersi kardeşliği imar ettiğini bildiği için onur duyan bütün kahraman evlatlarımıza minnetlerimizi ifade ediyoruz. Bunu ben dille söylüyorum ama topraklar da böyle söyler, medreseler de böyle söyler, Mardin'in ve Anadolu'nun bütün güzellikleri böyle söyler. Bu Gönül Köprüsü buluşmaları bizi bir nifak dumağı ile birlikte birbirimize kırdırmak, milletimizi parça pinçik etmeye çalışanlara en güzel cevaptır. Bazen yaşadığımız hayatta büyük kavgalar çıkar, bu kavgalara cevap her zaman kavgayla olmaz. Buna cevap imanla, inşa ile gönül kurmakla, güzel sözle, gelişmekle ve büyümekle olur. Bu bölgede ümitsizlendirmek için terör örgütünün ortaya koymuş olduğu ve Türkiye'nin gelişmişliğinden insanımızı arındırmak için yapılan hamleye karşı, verdiğimiz cevabın en önemli örneğidir. Birliğimizden ve beraberliğimizden vazgeçmeyeceğiz. Arkasında kim olursa olsun terör örgütlerinin oluşturmak istediği iklimi oluşturmayacağız. Bu toprakların en önemli şifresi huzur ve istikrardır"diye konuştu.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki