Sosyal medya, insanları sosyalleştirir mi?

Sosyal medya, insanları sosyalleştirir mi?
07 Mart 2016, Pazartesi - 11:43

Bilgievleri’nde münazara yarışmaları ile yaşanan beyin fırtınası tüm hızıyla devam ediyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Dairesi Başkanlığı’na bağlı olarak faaliyet gösteren Bilgievleri’nde öğrenciler arası münazara şampiyonası düzenlendi.

“LİDERLERİN OYUNU” MÜNAZARA ŞAMPİYONASI

Bilgievleri, öğrencilerin eğitimlerine sağladığı katkının yanında onların çok yönlü gelişimine de katkı sağlamaya devam ediyor. Öğrenciler, Bilgievleri’nde bilgi destek programının yanı sıra birbirinden eğlenceli ve faydalı kulüp faaliyetlerine katılıyor. İnsanlığa yön veren kişilerin yetişmesinde katkısı büyük olan ve liderlerin oyunu olarak bilinen münazara yarışması da bu faaliyetlerden birisi oldu. Bilgievleri’nde öğrencilerin kendi aralarında yaptığı münazara yarışması, düzenlenen şampiyona ile tüm bilgi evleri arasında yapılıyor.

“TEZLERİNİ SAVUNDULAR”

Bilgievleri’nde gerçekleşen münazara yarışmasında öğrencilerin; fikirlerini savunabilme, ikna kabiliyetleri, araştırma becerilerini geliştirme ve toplum önünde konuşabilme kabiliyetlerinin artırılması yönünde fayda sağlanması amaçlanıyor. “İnternet ve sosyal medya kişileri sosyalleştirir” tezini savunan gruba karşı “İnternet ve sosyal medya kişileri toplumsal yaşamdan koparır” antitezini savunan gruptaki öğrenciler kıyasıya yarıştı. Her iki grubun öğrencileri de savundukları tez-antitezler hakkında edindikleri bilgileri, örneklemeleri; konuşma ve beden dillerini özgüvenleri yüksek şekilde kullanarak marifetlerini jüriye sundu.

“BEYİN FIRTINASI ESTİ”

Bilgievleri, çıkardıkları takımlarla tez ya da anti tez gurubundan oluşuyor. Çekilen kuralar sonunda Bilgievleri’nin birbirleriyle yaptıkları yarı final yarışmaların ardından finale bir tez bir de antitez kaldı. Oldukça heyecanlı başlayan ve gruplar arasında bir saat boyunca kıyasıya bir beyin fırtınası esen münazaranın jürisinde Bilgievleri’ndeki idarecilerden oluşan 4 kişi yer alıyor. Jüri, tez ve antitez guruplarını, konu hakkındaki bilgi yeterliliğine, hitabet gücüne, Türkçe'yi doğru kullanma becerilerine, vücut dilini kullanma yeteneğine, zamanı iyi kullanma ve ikna kabiliyetlerine göre değerlendiriyor.

EN FAZLA PUAN ALAN BİLGİEVLERİ FİNALDE

Tez ve anti-tez grupları arasında yapılan münazara yarışmaları sonucunda en fazla puanı alan tez gurubu Sezai Karakoç Bilgievi ve anti-tez grubu Barbaros Hayrettin Paşa Bilgievi, 10 Mart Perşembe günü Leyla Atakan Kültür Merkezi’nde final için bir araya gelecek.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki