“Sorumlular cezalandırılsın”

10 Eylül 2014, Çarşamba - 12:26

 

 

İstanbul Mecidiyeköy’de Torun Center’da asansörün düşmesi nedeniyle 10 işçinin yaşamını yitirdiği iş kazasına Gebze’de tepki gösterildi.

İstanbul’ bir inşaatın asansörünün yere çakılması sonucunda 10 işçinin ölmesi tüm Türkiye’de olduğu gibi Gebze’de protesto edildi. Emeğin Partisi Gebze İlçe Örgütü(EMEP) Gebze Kent Meydanı’nda konuyla ilgili bir basın açıklaması yaptı. EMEP i Gebze İlçe Başkanı Hasan Atik şunları söyledi: “ Geçtiğimiz Cumartesi akşamı Torunlar Gayrimenkul Yatırım ortaklığına ait inşatta asansörün yere çakılması ile 10 işçi kardeşimizi yaşamını yitirdi. Asansör birkaç gün önce düşmesine ve Makine Mühendisleri Odasından yapılan açıklaya göre, bakım süresinin geçmiş olmasına rağmen asansörün bakımı yapılmamış ve gerekli tedbirler alınmamıştır. Tüm bunlar yaşanırken ise işverenin avukatının “bu bir kaza değil sabotaj” dır demesi olayın içler acısı yüzünü bir kez daha karşımıza koymuştur”

“İŞÇİ ÖLÜMLERİ DURSUN”

İşçi sağlığı ve güvenliği aynı zamanda işçi cinayetlerine karşı önlemlerin alınması ifade eden Atik, “Bugün tüm işçi sınıfı ve emek güçleri yaşamını yitiren 10 işçi kardeşimize karşı görevlerini yerine getirmek işçi sağlığı ve güvenliğin tedbirlerin alınması için tüm gücünü ortaya koymak zorunda. Artık bizler yaşanan bu işçi ölümlerinin durmasını istiyoruz. Bunlarının sorumluları ise mutlaka cezalandırılmalıdır. Emek Partisi olarak herkesi iş cinayetlerine karşı üretimden gelen gücünü kullanmaya ve ortak mücadeleye çağırıyoruz ”diye konuştu

 Grup yapılan basın açıklaması sonrasında olaysız bir şekilde dağıldı. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki