Gebze ve köylerinde sahipsiz ve başıboş sokak hayvanlarına Gebze2li bir grup esnaf ve iş insanından Anlamlı Kampanya.
Kurumsal Office Company Sahibi Özcan Geçal, Firenci Ömer’in sahibi Ömer Emiroğlu, Girbay Sürücü Kursunun Sahibi İlhan Avutman, Sedat Elektirik firmasının Sahibi Sedat Açıkel ve Özel Çınar Diş Kliniğinin sahibi Gürbüz Bayoğlu’nun Başlattığı Sokak hayvanlarına ev kampanyasına destek yağmaya başladı.
Gebze’nin tanınmış iş insanları Hamit Kuş, Turan Kocagöz, İlyas Özdemir , Özcan Geçal, Ömer Emiroğlu, İlhan Avutman, Gürbüz Bayoğlu, Sedat Açıkel kampanyaya katkıda bulunurken. Elinde palet yada tahta parçası olan herkesin yapabileceği basit köpek evlerine çok faza ihtiyaç var. Destek vermek isteyen gönüllülüklere çağrıda bulundular.
Amacımız Kalıcı çözüm.
Ömer Emiroğlu; yaptığı açıklamada, Ben yıllardır bireysel olarak sokak hayvanatlarının gönüllü dostuyum, her gecen gün sokaklarda ciddi manada sahipsiz hayvan sayısında artış var. Birçoğu hastalık yâda açlıktan telef oluyor. Bir gurup esnaf ve iş insanı arkadaşlarla bu kanayan yaraya derman olamaya çalışıyoruz. Amacımız bu soruna kalıcı çözüm bulmak.
Toplumun bu konuda bilinçli değil.
Özcan Geçal; Gelişmiş toplumlarda sokak hayvanı diye bir kavram yok. Ancak Türkiye’de özellikler büyükşehirlerde, bir özenti yâda hevesle para verilerek alınan yada hediye edilen köpekler, belli zaman sonra bakımı zor olduğu için sokaklara ter ediliyor, sokaklara başıboş bırakılan hayvanların hızla üremesi sonucu, her sokak ve caddelerde, köylerde binlerce başıboş köpek tehlike oluşturuyor.
Bizim amacımız, aslında sorunu baştan çözmek için toplumu bilinçlendirmek, hayvanların satışı kesinlikle yasaklanmalı, bu gün sosyal sayfalarda yüzlerce satılık köpek ilanı var. Bunlar kontrol altına alınmalı. Bu işi ehliyet sahipleri yani profesyoneller yapmalı.
Biz bir gurup arkadaş, şu anda sokaklarda yaşamaya çalışan dostlarımıza iş insanlarımız ve kendi çabalarımızla destek olmaya çalışıyoruz.
Çocukların İsmi Verilecek
“Kampanyamız neticesinde hayvan barınaklarına teslim edeceğimiz kulübelere, çocuklarımızın ismini vereceğiz. Ayrıca dileyen ailelerimiz yaptıkları kulübelerde kalacak dostlarımızın bakıcı ailesi de olabilecektir. Bununla birlikte kampanyamıza mama bağışı yaparak da destek verilebilecek.