Soba’dan Şehit Astsubay Başçavuş Ömer Halisdemir’in memleketine ziyaret

Soba’dan Şehit Astsubay Başçavuş Ömer Halisdemir’in memleketine ziyaret
25 Ağustos 2016, Perşembe - 11:37

AK Parti Gebze İlçe Başkanı Hasan Soba herkes tarafından takdir edilecek bir davranışa imza atarak, darbecilere ilk kurşunu sıkan Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in memleketi Niğde’ye gitti. Şehide kabri başında dua eden Soba, acılı aileye de taziye dileklerini iletti.

AK Parti Gebze İlçe Başkanı Hasan Soba, anlamlı bir ziyarete imza attı. Soba, 15 Temmuz darbe Girişiminde hainlere ilk kurşunu sıkan, Gölbaşı’nda bulunan Özel Kuvvetler Komutanlığını ele geçirmeye çalışan sözde Tuğgeneral Semih Terzi’yi alnından vurduktan sonra Şehit edilen,  darbeye karşı ilk direnişi başlatan Şehit Astsubay Başçavuş Ömer Halisdemir’in memleketine giderek, şehidin ailesine taziye mesajlarını iletti. Soba, önceki gün İlçe Yöneticileri İlhan Tuğrul ve Murat Yelek, Gebze Belediye meclis Üyesi Cesur Kurtgöz ile beraber Niğde’nin Bor İlçesine gitti.

DARBECİLERE İLK KURŞUNU SIKTI

Niğde’nin Bor ilçesinde, Gebze İlçe Başkanı Hasan Soba, ilk olarak Şehit Ömer Halisdemir’in ailesini ziyaret etti. Demokrasi kahramanı, 15 Temmuz’un sembol ismi Halisdemir’in ailesine taziye dileklerini ileten Soba, Halisdemir’in hainlere ilk kurşunu sıkarak bu vatanın sahipsiz olmadığını gösterdiğini ve Darbecilerin hedeflerine ulaşamamalarında önemli rol oynadığını belirtti. Bu vatanın ve bu milletin Ömer Halisdemir gibi kahramanları unutmayacağını ifade eden Soba, Şehidin isminin bir çok yerde yaşatılarak hatırasının yaşatılacağını ve nesilden nesile isminin gururla anlatılacağını söyledi. Soba, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Halisdemir adına Niğde’de park yaptığını da hatırlattı. İlçe Başkanı Soba taziye ziyaretinden sonra ekibiyle beraber Halisdemir’in mezarına giderek kabri başında dua ettiler. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki