Sınıf başkanı olamaz!

Sınıf başkanı olamaz!
25 Ekim 2015, Pazar - 19:47

 

1 Kasım seçimleriyle ilgili gazetemize değerlendirmeler yapan DSP il başkanı Hayati Özzeren, AK Parti ve CHP’ye yüklendi. Özzeren’in hedefindeki isim CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na, “Sınıf başkanlığı yapamaz, Başbakanlığa talip.”dedi.

DSP İl Başkanı Hayati Özzeren ve Milletvekili adayları Meral Uçarı, Çetin Töngel, İbrahim Ekşi gazetemizi ziyaret etti. Gazetemize değerlendirmeler yapan il başkanı Hayati Özzeren,”7 Haziran’da meclise giren partiler üzerlerine düşeni yapmadılar. Parlamentoyu çalıştırmamakla 1 Kasım seçimlerinin dayatıcısı unsuru oldular. MHP’nin meclis Başkanlığında yaptığı yanlış, Cumhurbaşkanı ve AK Parti’ye biraz daha fazla imkan sağladı. CHP’nin de koalisyon sürecini uzatması kötü bir sonuç oldu. AKP Hükümetine kendisine kullandırıp iktidara talibim demesi tutarsızca. Sınıf başkanı olamayacak CHP Genel başkanı, Başbakanlığı talip olduğunu söylüyor.”dedi. 

OYUNUZU  KULLANIN

Vatandaşlardan sandığa gitmelerini isteyen Özzeren, “AKP Hükümetinin ülkeyi buraya getireceği belliydi. Birilerinin sadece ben olacağım demesiyle bir seçime gidiyoruz. CHP’li vekillerde söylüyor ki Davutoğlu koalisyona hazırdı ama bir kişi seçime gidilmesini istemedi. Aynı tablo çıkarsa eğer mayısta yine seçime gideriz. Vatandaşı sandığa gitmeye yönlendiriyoruz. Vatandaşta da bezginlik var. Terör olaylarının arttığını örüyoruz ne yazık ki. Bu poyunu bir tek sandıkta çözeriz. Vatandaşımız mutlaka sandığa gitmeli. Halkta seçim havası görmüyoruz. Yüzleri gülmüyor, ümitlerini kaybetmiş durumda.”diye konuştu.

AYM’YE BAŞVURACAKLAR

DSP Milletvekili Adayı Meral Uçarı ise, “Kocaeli’de hedefimiz 85-100 bin oy alıp AYM’ye götürmek. DSP nin güçlü olduğu iller var ve bunlardan bir tanesi de Kocaeli. DSP’li seçmen küskün oyları bıraksınlar ve partilerine oy versinler. Küskün oylar dönüp gelse biz fazlasıyla Meclise gideriz. Bir çok sorunu yenebiliriz. Milletvekili listesinde değişiklik yapıp ilçelere yaydık. İlçe bazlı çalışmak istedik, hemen hemen her ilçeden adaylarımız var. 30 yıllık bir partiyiz. En eski partilerden biriyiz. Biz yeni soluklar vermek ve taze kanlar oluşturmak istiyoruz. Listemizde toplumun her katmanını kucaklayacak adaylar belirledik.”dedi. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki