Şimşek’ten Ünlü’ye sert yanıt

05 Ocak 2016, Salı - 12:56

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü’nün, olağanüstü kurultaya imza veren ilçe başkanlarına yaptığı istifa çağrısına Derince İlçe Başkanı Emin Şimşek sert cevap verdi. Şimşek, “Ne yol biliyorsa onu denesin” dedi.MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, geçtiğimiz günlerde yaptığı değerlendirmede, kurultay delegesi olan ilçe başkanlarından olağanüstü kurultay talebiyle imza verenlerin istifa etmesini istemişti. Ünlü istifa çağrısını, “Etik siyaset gerekiyor. Olağanüstü kurultaya destek veren ilçe başkanlarının istifası beklenir. İstifa etmeyenlerle yol arkadaşlığımız sonlandırılacaktır. Bunun için her türlü yol denenecektir” sözleriyle yapmıştı.

BOŞ İŞLER

Olağanüstü kurultay yapılması için imza veren isimlerden biri olan MHP Derince İlçe Başkanı Emin Şimşek de, Ünlü’nün bu çağrısını gazetemize değerlendirdi. Ünlü’ye çok sert bir yanıt veren Şimşek, “Gazetelerde, sosyal medyada bu tür söylemlerde bulunmak boş işlerdir. Bunların teşkilatı yıpratmaktan başka bir getirisi olmaz. Görevden alma konusunda da ne yol biliyorsa onu denesin” dedi. 

ARALARI ÇOK İYİYDİ

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü ve MHP Derince İlçe Başkanı Emin Şimşek’in arası kurultay çağrıları öncesine kadar oldukça iyi olarak biliniyordu. Şimşek ve ekibi iki il başkanlığı seçiminde de Aydın Ünlü ile birlikte hareket etmiş ve kendisine destek vermişti. Son ilçe kongresinde aday olmayı düşünmeyen Emin Şimşek’i yine Ünlü’nün çabası ile adaylık kararı almıştı.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki