Şikayetler devam edecek

BOTAŞ emeklisi Yücel BAĞCI, Gebze’de ikinci Soma faciası olmaması için Palgaz’ı BİMER ve EPDK ya yine şikâyet etti.
19 Haziran 2014, Perşembe - 15:51

Botaş Emeklisi Yücel BAĞCI Gebzede ikinci SOMA Faciası yaşanmaması için Palgazı EPDK ve BİMER’E yine şikâyet ettiğini ve yapılan yanlış işleri gördükçe şikâyetlerinin devam edeceğini belirtti.

 Yücel Bağcı açıklamasında: Gebze Yenikent Mahallesi Issıkgöl caddesi no:164  Yalıkent sitesi tehlike altındadır. Çünkü PALGAZ 10 blok 40 daireden oluşan Yalıkent sitesine tek kutu koyarak maliyetten kaçınmıştır. PALGAZ’IN site içerisine çekmesi gereken polietilen boru yerine site sakinlerine site içerisinde çelik boru çektirmiş, maliyetini site sakinleri karşılamıştır. PALGAZ bu uygulama ile maliyetten kaçınmış, aynı zamanda site sakinlerinin can ve mal güvenliğini tehlikeye atmıştır. Bu uygulamaya PALGAZ’I denetleyen müşavir firmada göz yumarak suça ortak olmuştur.

2007 yılında EPDK tüm gaz şirketlerine gönderdiği yazıda tüm kutular bina duvarına konulacak, bahçe duvarında olan kutular, maliyetini gaz şirketleri karşılamak kaydıyla bina duvarına götürülecektir. PALGAZ 2008 Yılında bu çalışmaya başlamış fakat yalıkent sitesi gibi birçok adresin kutularının maliyeti yüksek olduğu için düzeltmemiş ve EPDK’ya bu adresleri beyan etmemiştir.  

EPDK çelik boruların yer altından çekilmesini önlemek, ileriki yıllarda yer altından çekilen çelik boruların paslanarak kaçaklara sebep vermesi, topraklama ve anotun zamanla özelliğini kaybetmesinden dolayı böyle bir uygulama başlatmıştır.

Yücel BAĞCI Yalıkent sitesi içine çekilen çelik borular zamanla paslanmaya, topraklama ve anotun özelliğini kaybetmeye başlaması durumda site içerisinde can ve mal kaybına sebep olacaktır. Yalıkent sitesinde herhangi bir can ve mal kaybı olmaması için gerekli düzeltmenin yapılması adına PALGAZ’I ve PALGAZ’I denetleyen müşavir firmayı EPDK ve BİMERE Şikâyet ettiğini söyledi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki