Şifa veren eller kazanacak

29 Ekim 2015, Perşembe - 13:31

Hakkari Şemdinli’de Devlet Hastanesi’ne yönelik bombalı saldırıya karşı hastanelerde yapılan basın açıklamasının ardından İl Sağlık Müdürü Mürsel Durmaz yaptığı açıklamada, teröre karşı şifa veren ellerin kazanacağını belirtti.Hakkari Şemdinli’de devlet hastanesine yönelik bombalı saldırıya karşı devlet hastanelerinde yapılan basın açıklamalarının ardından İl Sağlık Müdürlüğünde de açıklama yapıldı. İl Sağlık Müdürü Mürsel Durmaz’ın yaptığı açıklamaya Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Dr. Şenol Ergüney, İl Halk Sağlığı Müdürü Sinan Öztürk ve İl Sağlık Müdürlüğü çalışanları katıldı. Hastaneye yapılan saldırıyı kınayan İl Sağlık Müdürü Mürsel Durmaz, terör değil, kardeşlikten yana olan gönüller, şifa veren eller kazanacağını söyledi.

SAĞLIK HİZMETİ AKSATILDI

Haziran ayından bu yana tırmanan terör saldırılarında genç, kadın, yaşlı, çocukları hedef alan terör örgütünün sağlık çalışanlara, ambulanslara ve hastanelere saldırdı. 3 sağlık çalışanın terör saldırılarında hayatını kaybettiğini belirten Durmaz, “Aile hekimi Abdullah Biroğlu Diyarbakır’da, Sağlık Memuru Eyüp Ergen, Ambulans şoförü Şeyhmus Dursun ise Şırnak’ta uğradıkları saldırıda yaşamlarını yitirdi. Onlarca çalışanımız alıkonuldu, ambulans ve hastanelerimize ateş edildi, sağlık hizmetleri aksatıldı” dedi.

SALDIRI KABUL EDİLEMEZ

Şemdinli’deki Devlet Hastanesi’ne yapılan saldırıda en fazla hizmet bekleyen vatandaşların arar gördüğünü ifade eden Durmaz, “Halkımızın sağlık hizmetini almasını engelleyen bu çirkin saldırıyı yapanları ve planlayanları lanetliyoruz. Tek amaçları hayat kurtarmak isteyen çalışanlarımızın bu saldırılara maruz kalması kabul edilemez. Çalışanlarımızın ve masum insanların hayatlarına kastedilerek gerçekleştirilen bu eylem, terör örgütünün insanı değerlerden ne kadar uzaklaştırırlığının da kanıtıdır” dedi.

KENETLENMELİYİZ

Dünya medeniyetlerine önderlik eden bu topraklarda bu çağdışı ve insanlık dışı saldırıların yer edinmeyeceğini ifade eden Durmaz, “Hastanelerimizde çalışanların güvenliğini alınıyor, güvenlik güçlerimiz terör örgütüne yönelik operasyonlarını sürdürüyor. Ancak unutmayalım ki teröre karşı en büyük cevap, en büyük mücadeleyi birlik ve beraberlik içinde hareket ederek birbirimize sımsıkı kenetlenerek verebiliriz” dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki